Kopanie Bitcoina staje się o 6% trudniejsze dzięki pierwszej pozytywnej korekcie od maja | Wiadomości | CrypS.

Kopanie Bitcoina staje się o 6% trudniejsze dzięki pierwszej pozytywnej korekcie od maja

Zerelik Maciej
kopanie bitcoina (BTC) poradnik

Poziom trudności wydobycia Bitcoina – pomiar tego, jak trudno jest wydobywać kryptowalutę – wzrósł dziś o 6%. Wszystko za sprawą kolejnej dwutygodniowej korekty.

Jest to pierwsza pozytywna korekta od czasu majowego krachu. Krach ten, przyśpieszony przez anty-bitcoinowe regulacje górnicze z Chin, doprowadził do czterech z rzędu spadków trudności.

Trudność wydobycia Bitcoina mierzy, jak dużo mocy obliczeniowej jest potrzebne, aby zarobić BTC z walidacji transakcji w sieci. Sieć dostosowuje jej poziom raz na dwa tygodnie, aby odzwierciedlić konkurencję wśród górników. Im więcej górników próbuje kopać Bitcoina, tym trudniejsze staje się jego wydobycie

Trudność osiągnęła szczyt w połowie maja. Dwutygodniowa korekta zwiększyła ją wtedy o 21,53%. Jednak od tego czasu wskaźnik ten zmierzał na południe.

Trudność spadła w czerwcu i lipcu po tym, jak chińscy górnicy, którzy byli odpowiedzialni za około 65% hash rate sieci, masowo emigrowali lub sprzedawali maszyny górnicze do zagranicznych farm. Wszystko za sprawą kampanii ograniczenia wydobycia Bitcoina w Państwie Środka.

W dniu 3 lipca Bitcoin zanotował największy w historii spadek trudności – 28%. W kolejnej korekcie spadek wyniósł kolejne 4,81%.

kopanie bitcoina (BTC) poradnik
reklama
reklama