Zarządca aktywów z 45 mld USD w AUM inwestuje w Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Zarządca aktywów z 45 mld USD w AUM inwestuje w Bitcoina

Zerelik Maciej
Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świecie

GoldenTree Asset Management, amerykański menedżer aktywów z 45 mld USD pod zarządzeniem, podobno zakupił udziały w podstawowej kryptowalucie. Celem tego posunięcia jest dywersyfikacja niektórych z już istniejących strategii organizacji.

Założona ponad dwie dekady temu, GoldenTree jest menedżerem aktywów z siedzibą w Nowym Jorku i biurami w wielu innych ważnych miastach finansowych, takich jak Londyn, Singapur, Tokio i Sydney. Według raportu The Street, instytucja wkroczyła w branżę kryptowalut poprzez zakup nieujawnionej ilości bitcoinów.

Powołując się na dwa źródła zaznajomione ze sprawą, raport wskazuje, że umieszczenie BTC w bilansie będzie działać jako dywersyfikator dla „szerokiej mieszanki strategii, które organizacja prowadzi od lat.” Co więcej, GoldenTree podobno prowadziło wewnętrzne rozmowy w celu utworzenia dedykowanego zespołu odpowiedzialnego za krypto inwestycje.

Wraz z GoldenTree, liczba dużych menedżerów aktywów wykazujących apetyt na bitcoina stale rośnie. Najbardziej znaczącą nazwą powinien być BlackRock. Największy na świecie zarządca aktywów, w kwietniu tego roku zainwestował w BTC za pośrednictwem CME. Firma odnotowała zyski w wysokości 360 000 USD ze swoich pozycji. Stone Ridge, inny behemot z Wall Street, złożył wniosek o dodanie kryptowaluty do swoich zdywersyfikowanych funduszy alternatywnych.

Trend ten rozszerzył się również poza USA. Izraelska firma – Altshuler Shaham – kupuje BTC za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust.

Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świecie
reklama
reklama