Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.03.21]

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 02.03.2021
  • Coinbase przechowuje 11% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut

Agregator danych Messari opublikował raport z którego wynika, że ilość kryptowalut przechowywanych przez giełdę Coinbase gwałtownie wzrosła w ostatnim kwartale 2020 roku.

  • Citibank: Bitcoin może stać się światowym środkiem płatniczym

w nowym raporcie analityków Citibank czytamy, że BTC może stać się środkiem rozliczeniowym w handlu międzynarodowym. Według nich wiadomości z firm takich jak Tesla i Mastercard wskazują na początek wejścia Bitcoina do mainstreamu.

  • Czy PlayStation 5 da radę kopać Ethereum? 

Jeżeli coś ma kartę graficzną, prawdopodobnie znajdzie się Chińczyk, któremu uda się to przerobić na koparkę kryptowalut. Na szczęście teoria nie sprawdza się w przypadku PS 5.

  • DOGE jest teraz obsługiwany w 1800 bankomatach w USA

Obywatele Stanów Zjednoczonych mogą od teraz kupować Dogecoin (DOGE) z bankomatów w 46 stanach, dzięki firmie CoinFlip.

  • Kolekcja NFT od Grimes sprzedała się w 20 minut za prawie 6 mln USD

Claire Elise Boucher, czyli Grimes, będąca muzykiem sprzedała na Nifty Gateway gigantyczną kolekcje sztuki NFT o wartości 5,8 miliona dolarów w mniej niż 20 minut. Może być to wpływ Elona Muska (jej faceta), który jest zaznajomiony z technologią blockchain i kryptowalutami.

  • Goldman Sachs ponownie uruchamia obsługę kryptowalut

Bank Goldman Sachs ponownie zamierza udostępnić platformę tradingową pozwalającą na przeprowadzanie transakcji na rynku kryptowalut. Według agencji Reutera bank zamierza uruchomić tę działalność od przyszłego tygodnia.

  • Grayscale kupiło w lutym 80% wydobytych LTC

Grayscale Investments odkupiło ponad 174,900 litecoinów (LTC) w ciągu ostatnich 30 dni z 201,600 monet wydobytych w tym okresie. Łączna wartość firmy zarządzającej osiągnęła 1,44 miliona LTC (~ 248,3 miliona USD).

  • 25% mieszkańców Ameryki Łacińskiej chce płacić kryptowalutami

Kryptowaluta jest coraz bardziej popularna w krajach Ameryki Południowej, a jej mieszkańcy chcą kryptowalut nie tylko jako zabezpieczenia przed inflacją, ale jako metody płatności.

  • Górnicy BTC i ETH zarobili w lutym 1,36 miliarda dolarów

Przychody górników Bitcoin i Ethereum osiągnęły maksima na poziomie 1,36 miliarda dolarów. Różnica dotyczyła jedynie udziału otrzymanych prowizji i nagród za znaleziony blok.

  • „Graj zgodnie z zasadami albo cię zamkniemy”

Prokurator generalny Nowego Jorku (NY AG) Letitia James radzi przedstawicielom branży kryptowalut i inwestorom, aby pozostali czujni przed udziałem w nielegalnych działaniach lub staniem się ich ofiarą.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 02.03.2021

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.