"Graj zgodnie z zasadami albo cię zamkniemy" - apeluje NY AG | Wiadomości | CrypS.

„Graj zgodnie z zasadami albo cię zamkniemy” – apeluje NY AG

Maciej Żerelik
ny ag ostrzeżenie dla branży

Prokurator generalny Nowego Jorku (NY AG) Letitia James radzi przedstawicielom branży kryptowalut i inwestorom, aby pozostali czujni przed udziałem w nielegalnych działaniach lub staniem się ich ofiarą.

Według biura nowojorskiego prokuratora generalnego, James wydała dziś ostrzeżenie dla inwestorów. Prokurator ostrzegła ich, aby „podczas inwestowania w wirtualne waluty zachowali szczególną ostrożność”. Same kryptowaluty określiła jako „wysoce ryzykowne, niestabilne inwestycje, które mogą spowodować katastrofalne straty”.

Sprawa Bitfinexa i Tethera

Wiadomość James jest jasną wiadomością dla graczy z branży, że AG będzie ostro podchodzić do firm łamiących prawo. Prokurator dodała, że to jej biuro „zakończyło nielegalną działalność zarówno Bitfinexa, jak i Tethera”. Słowa te są odniesieniem do sprawy, która zakończyła się w zeszłym tygodniu. Spółki nie przyznały się do żadnych wykroczeń, ale zgodziły się zapłacić państwu 18,5 miliona dolarów odszkodowania. W ramach ugody, biuro AG będzie wymagać od nich dostarczenia obszernych raportów finansowych i zaprzestania obsługi klientów w Nowym Jorku.

„W przypadku Tether, firma fałszywie przedstawiała, że każdy z jej stablecoinów był w pełni wspierany, jeden do jednego, przez dolary amerykańskie w rezerwie przez cały czas. Tether złożył fałszywe oświadczenia o wsparciu stablecoina 'tether’, a także o przepływie setek milionów dolarów między dwiema firmami, aby ukryć prawdę o ogromnych stratach Bitfinex”.

Powiedziała prokurator, dodając:

„Nie zawahamy się podjąć działań przeciwko każdemu, kto narusza prawo. […] Wysyłamy jasną wiadomość do całej branży, że albo grasz zgodnie z zasadami, albo cię zamkniemy.”

Kolejna w kolejce jest platforma Coinseed

Następną platformą inwestycyjną, która stanie w obliczu regulacyjnego gniewu AG może być Coinseed. W zeszłym miesiącu biuro złożyło pozew przeciwko firmie. Spółka miała oszukać inwestorów na ponad 1 milion dolarów sprzedając token, który przez trzy lata nie był nigdzie notowany. Jak twierdzi James, jej celem jest „zamknięcie nieuczciwej operacji Coinseed” poprzez żądanie zwrotu pieniędzy inwestorów, wyrównania strat z odsetkami i „pełnego zamknięcia operacji biznesowych Coinseed”.

Zgodnie z obowiązującym w Nowym Jorku prawem, wszyscy brokerzy kryptowalut, dealerzy, sprzedawcy i doradcy inwestycyjni muszą zarejestrować się w Biurze Ochrony Inwestorów AG. Ci, którzy tego nie zrobią, podlegają sankcjom cywilnym i karnym.

ny ag ostrzeżenie dla branżyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.