Czy PlayStation 5 da radę kopać Ethereum? Nie, to żart | Wiadomości | CrypS.

Czy PlayStation 5 da radę kopać Ethereum? Nie, to żart

Michał Misiura
playstation 5 i kopanie ethereum - no nie bardzo Mining

Jeżeli coś ma kartę graficzną, prawdopodobnie znajdzie się Chińczyk, któremu uda się to przerobić na koparkę kryptowalut. Na szczęście teoria nie sprawdza się w przypadku PS 5.

W ostatnich dniach media zaczęły powielać informację, według której chińscy górnicy nauczyli się kopać Ethereum na konsoli PlayStation 5. Jako pierwszy napisał o tym portal GadgetTendecy, który nie podał jednak żadnych źródeł. Dowód na prawdziwość doniesień stanowiło zdjęcie przedstawiające ekran, do którego miała być podpięta konsola. Według danych, które można na nim odczytać, kopanie kryptowalut na konsoli, daje imponujące osiągi na poziomie 98,76 MH/s przy zużyciu energii 211 W. Zbyt piękne by było prawdą? Zdecydowanie.

Kopanie ETH na PlayStation 5 - chiński dowcip
„Dowód” wydobycia ETH na PlayStation 5

Konsole PlatStation 5 opierają się na architekturze RDNA2, która powinna dostarczać mniej więcej o połowę niższą wydajność. Nie pomogłoby tutaj nawet odpowiednie skonfigurowanie i podkręcenie sprzętu. Mimo wszystko informacja wywołała sporą panikę. Jeżeli byłaby prawdą, przypuszczalnie konsole zaczęłyby znikać ze sklepowych półek w tempie podobnym do kart graficznych, wykupywanych na potęgę przy obecnej hossie.

Na szczęście informacja okazała się żartem, o czym napisał na Twitterze portal VideoCardz. Po sczytaniu kodu QR widocznego na zdjęciu, na ekranie monitora, otrzymujemy wiadomość „nie ma takiego oprogramowania, haha”.

Kopanie na laptopach

Niecały miesiąc temu, w mediach pojawiły się informacje o kopaniu kryptowalut na gamingowych laptopach Nvidia RTX 30. Zdjęcia farmy są dowodem kreatywności chińskich górników, jednak nawet oni nie potrafią kopać ETH na PlayStation 5. Jeżeli chcecie skorzystać z bardziej konwencjonalnych rozwiązań, zajrzyjcie do naszego tekstu: Koparka kryptowalut – Czym jest? Jaką wybrać?

playstation 5 i kopanie ethereum - no nie bardzo
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.