Goldman Sachs ponownie uruchamia obsługę kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs ponownie uruchamia obsługę kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
goldman sachs

Bank Goldman Sachs ponownie zamierza udostępnić platformę tradingową pozwalającą na przeprowadzanie transakcji na rynku kryptowalut. Według agencji Reutera bank zamierza uruchomić tę działalność od przyszłego tygodnia. Firma ogłaszała podobne plany w 2018 roku, jednak wtedy porzuciła pomysł, powołując się na niepewność regulacyjną.

Po dopracowaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa, takich jak sposób przechowywania aktywów, nowojorski bank ma zamiar rozpocząć wykorzystywanie własnych pieniędzy do handlu z klientami w zakresie różnych kontraktów terminowych powiązanych z ceną BTC. Ruch ten stanowi kolejny znaczący krok do przyjęcia kryptowalut do głównego nurtu. Wejście firmy z Wall Street do branży byłoby dużym wydarzeniem w szerszym trendzie wprowadzania cyfrowych walut do amerykańskiej bankowości.

kryptowaluty w banku goldman sachs

Według doniesień medialnych bank podjął już decyzję o lokalizacji biura, a jego obsługą zajmie się prawdopodobnie dział Global Markets. Bank Goldman Sachs już od dwóch lat obsługuje rozliczenia bitcoinowych kontraktów terminowych CBOE i CME oraz dostarcza klientom płynności w zakresie tych kontraktów. Co do fizycznego bitcoina, to jeden dyrektorów banku wielokrotnie podkreślał, że bank prawdopodobnie nie będzie w pełni wspierał kryptowalut, dopóki nie uzyska poparcia amerykańskich regulatorów.

BTC coraz bliżej mainstreamu

David Solomon, który od 2018 roku jest dyrektorem generalnym banku inwestycyjnego, powiedział niedawno, że Goldman Sachs bada potencjał tokenizacji i stablecoinów w ramach działań mających na celu modernizację starszych systemów płatności. Solomon dodał, że może rozważać wprowadzenie kryptowaluty po tym, jak JPMorgan Chase stał się pierwszym amerykańskim bankiem, który wprowadził własny cyfrowy token. Oprócz stabelcoinów następnym etapem badań dla Goldman Sachs jest tokenizacja aktywów i błyskawiczne płatności. Tymczasem wahania ceny BTC są coraz większe, ponieważ 6-krotny wzrost wartości kryptowaluty przyciągnął wielu nowych uczestników rynku.

goldman sachsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.