Coinbase przechowuje 11% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Coinbase przechowuje 11% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut

Zerelik Maciej
Coinbase - Interface - Tablet

Agregator danych Messari opublikował raport z którego wynika, że ilość kryptowalut przechowywanych przez giełdę Coinbase gwałtownie wzrosła w ostatnim kwartale 2020 roku.

Messari Crypto ujawniło, że pod koniec ubiegłego roku aż 11% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut było przechowywane w skarbcach Coinbase. Spółka oferuje usługi powiernicze dla ponad 90 różnych cyfrowych aktywów, z których mniej więcej połowa jest zbywalna na giełdzie Coinbase.

Wartość aktywów przechowywanych w Coinbase wzrosła w czwartym kwartale 2020 r. do około 90 miliardów dolarów. Stało się tak, ponieważ łączna kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła ponad dwukrotnie i pod koniec roku plasowała się na poziomie 780 mld USD.

Pomimo szerokiej gamy aktywów obsługiwanych przez Coinbase Custody, Messari ustalił, że Bitcoin i Ethereum stanowią aż 83% wszystkich kryptowalut przechowywanych z Coinbase. Podczas gdy BTC konsekwentnie reprezentował 70% aktywów w latach 2019 i 2020, w tym samym okresie udział Ethereum wzrósł z 9% do 13% .

Powyższe odkrycia zostały opublikowane w raporcie badającym wejście Coinbase na giełdę. Został on przygotowany przez badacza Messari – Mire Christanto. Christanto poinformowała, że 95% przychodów Coinbase pochodzi od klientów detalicznych. Przynoszą oni firmie, aż 30 razy większy zysk niż inwestorzy instytucjonalni. Zwróciła również uwagę na wycenę pre-IPO, która stanowi 7% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut. 7% oznacza, że firma wyceniana jest na około 107 miliardów dolarów – według obecnej kapitalizacji rynkowej sektora wynoszącej 1,54 biliona dolarów.

Zgodnie z raportem S-1, który Coinbase złożył w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w dniu 25 lutego, giełda w 2020 roku odnotowała bezpośredni przychód na poziomie 1,1 miliarda dolarów. Zysk ten pochodził głównie z opłat transakcyjnych.

Coinbase - Interface - Tablet
reklama
reklama