Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 01.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w kryptowalut 01.12.2021
 • Założyciel Silk Road tworzy swój NFT
  Ross Ulbricht, założyciel nieistniejącego już rynku w Darknecie – Silk Road, wywołał poruszenie, ogłaszając, że rozpocznie licytację swojej serii niewymiennych tokenów (NFT) zaczynając w ten czwartek.
 • Największa sieć supermarketów w Chorwacji akceptuje kryptowaluty
  Konzum, największa sieć supermarketów w Chorwacji, idzie z duchem czasu, ogłaszając przyjęcie kryptowalut jako formy płatności. Firma oficjalnie ogłosiła w poniedziałek, że akceptuje teraz dziewięć kryptowalut do zapłaty w swoim sklepie internetowym. Zgodnie z zapowiedzią obsługiwane kryptowaluty obejmują Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, EOS, Dai, Ripple, Stellar, a także stablecoiny, takie jak USDT i USDC.
 • Z projektu MonoX skradziono 30 mln USD w MATIC i WETH
  Projekt DeFi MonoX zapewniający pule pojedynczych tokenów, padł ofiarą hakerów. Wczesne szacunki wskazują, że sprawcy zdołali przejąć ponad 30 milionów dolarów w różnych kryptowalutach.
 • Snoop Dogg wydaje kolejne NFT
  Legenda rapu – Snoop Dogg – przy współpracy z Coldie (artystą blockchain i krypto sztuki) wypuścił kolejny niewymienny token. Nosi on nazwę „Decentral Eyes Portrait Series” i został wybity na rynku NFT SuperRare.
 • Crypto.com przejmuje dwie giełdy kryptowalutowe
  Spółka Crypto.com niedawno wykupiła prawa do nazwy hali sportowej w Los Angeles, w której swoje mecze rozgrywają koszykarskie zespoły Lakers i Clippers. Teraz firma rozszerza swą obecność w branży kryptowalutowej, kupując dwie giełdy od firmy świadczącej usługi finansowe IG Group Holdings.
 • Grayscale: SEC nie ma podstaw, by odrzucać bitcoinowe ETF-y
  W liście datowanym na 29 listopada firma Grayscale Investments zakwestionowała decyzję amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o zablokowaniu funduszu ETF inwestującego bezpośrednio w BTC.
 • CBDC jest narzędziem do walki z Bitcoinem – mówi prezes Banku Indonezji
  Asystent gubernatora Banku Indonezji Juda Agung powiedział na niedawnym spotkaniu parlamentarnym, że Bank Centralny Indonezji rozważa uruchomienie cyfrowej rupii, aby „walczyć” z kryptowalutami takimi jak Bitcoin (BTC). 
 • ZCash rośnie o 7% po ogłoszeniu dyrektora generalnego DCG
  Dyrektor generalny i założyciel Digital Currency Group, Barry Silbert, kupił więcej ZCash (ZEC), aby dodać je do kasy swojej firmy, ponieważ cena tokena po raz pierwszy od kilku dni przekroczyła 240 USD.
Podsumowanie dnia w kryptowalut 01.12.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.