Crypto.com przejmuje dwie giełdy kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Crypto.com przejmuje dwie giełdy kryptowalutowe

Mariusz Przepiórka
problemy techniczne giełdy kryptowalut crypto.com

Spółka Crypto.com niedawno wykupiła prawa do nazwy hali sportowej w Los Angeles, w której swoje mecze rozgrywają koszykarskie zespoły Lakers i Clippers. Teraz firma rozszerza swą obecność w branży kryptowalutowej, kupując dwie giełdy od firmy świadczącej usługi finansowe IG Group Holdings Plc.

Platforma kryptowalutowa uzgodniła przejęcie North American Derivatives Exchange Inc. (Nadex) i prawie 40% udziałów IG w Small Exchange Inc. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez IG Group, wartość transakcji wynosi 216 mln USD. Po tej informacji akcje IG Group zyskały na londyńskiej giełdzie 1,8%. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku po uzyskaniu wymaganych zatwierdzeń regulacyjnych.

Nowe funkcje dla klientów Crypto.com

Giełda Small Exchange ma siedzibę w Chicago, a wśród jej inwestorów znajdują się spółki Citadel Securities, Jump Capital, Interactive Brokers Group Inc. i Peak6 Investments. Niedawno giełda poszerzyła swą ofertę o kontrakty terminowe na kryptowaluty. Nadex jest amerykańską giełdą instrumentów pochodnych, w tym opcji binarnych, i jest regulowana przez Commodity Futures Trading Commission.

Kris Marszalek, współzałożyciel i prezes Crypto.com powiedział, że planowane przejęcie da klientom spółki dostęp do zupełnie nowego zestawu narzędzi finansowych. Z kolei June Felix, prezes IG Group, przyznała, że transakcja wspiera strategiczne cele IG, zapewniając znaczny zwrot z wcześniejszych inwestycji w Nadex i Small Exchange. Teraz spółka chce skupić się na ekspansji na amerykańskim rynku opcji kontraktów terminowych.

Szybki wzrost rynku kryptowalutowego

W ciągu ostatniego roku rynek kryptowalut eksplodował zarówno pod względem cen aktywów, jak i ogólnej oferty produktowej. Aktywność w zakresie transakcji w kryptowalutach wzrosła wraz ze wzrostem poziomu konkurencyjności. Kilka dni temu Coinbase Global Inc. informowała o transakcji związanej z izraelską spółką Unbound Security zajmującą się bezpieczeństwem kryptowalutowym. W połowie listopada firma Gemini Trust Co. przeprowadziła rundę finansowania, po której jej wycena wynosi 7,1 mld USD, a w październiku firma Cboe Global Markets Inc. ponownie weszła w branżę kryptowalutową, kupując Eris Digital Holdings LLC.

problemy techniczne giełdy kryptowalut crypto.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.