ONZ: Korea Północna szkoli dzieci na krypto-hakerów | Wiadomości | CrypS.

ONZ: Korea Północna szkoli dzieci na krypto-hakerów

Michał Misiura
północnokoreańskie dzieci są szkolone na hakerów mających wykradać kryptowaluty

Według raportu ONZ, władze Korei Północnej szkolą dzieci na elitarnych złodziei kryptowalut. Skradzione środki mają przepływać przez fikcyjną firmę blockchain, zlokalizowaną w Hong Kongu. 

Nazwę Lazarus odmienia się przez wszystkie przypadki w kontekście wielu ataków na giełdy kryptowalut. Ta, będąca na usługach Korei Północnej, grupa hakerów wyrobiła sobie prawdziwą markę. Zdaniem ONZ „Łazarz” odpowiada za kradzież kryptowalut wartych 2 miliardy dolarów, które zasiliły północnokoreański budżet na zbrojenia i badania nuklearne. Nic dziwnego, że dyktatura dba o swoich hakerów i wspiera ich świeżym narybkiem.

Południowa Korea śledzi z niepokojem sytuację na północy półwyspu. Medium Chosun przytoczyło wypowiedź parlamentarzysty Cho Won-jina, który przeanalizował raport specjalnej komisji ONZ. Komórka powołana z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych, zajmuje się kwestiami sankcji i bezpieczeństwa w kontekście Korei Północnej. Na podstawie ich doniesień, Won-jin przedstawił informacje, że reżim z północy starannie selekcjonuje i dobiera małych geniuszy matematycznych i informatycznych inwestując w ich szkolenie, aby po jakimś czasie przedsięwzięcie zwróciło się strumieniem skradzionych kryptowalut.

Według raportu, zrabowane cyfrowe aktywa mogą przepływać przez firmę Marina China. Zlokalizowana w Hong Kongu spółka, która według statusu zajmuje się technologią blockchain, jest zarządzana przez jedną osobę, występującą jako Julian Kim aka Tony Walker. Dzięki kontaktom z instytucjami finansowymi z Singapuru, firma ma być pralnią brudnych bitcoinów.

Pozostaje tylko pytanie o możliwość przeprowadzenia śledztwa i dostępne narzędzia, które miałyby dostarczyć niepodważalne dowody i przerwać proceder. Póki co północnokoreański przemysł kradzieży kryptowalut ma się świetnie, a za kilka lat na rynek wkroczą kolejne oddziały hakerów.

północnokoreańskie dzieci są szkolone na hakerów mających wykradać kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.