ONZ: Korea Północna szkoli dzieci na krypto-hakerów | Wiadomości | CrypS.

ONZ: Korea Północna szkoli dzieci na krypto-hakerów

Michał Misiura
północno-koreański haker

Według raportu ONZ, władze Korei Północnej szkolą dzieci na elitarnych złodziei kryptowalut. Skradzione środki mają przepływać przez fikcyjną firmę blockchain, zlokalizowaną w Hong Kongu. 

Nazwę Lazarus odmienia się przez wszystkie przypadki w kontekście wielu ataków na giełdy kryptowalut. Ta, będąca na usługach Korei Północnej, grupa hakerów wyrobiła sobie prawdziwą markę. Zdaniem ONZ “Łazarz” odpowiada za kradzież kryptowalut wartych 2 miliardy dolarów, które zasiliły północnokoreański budżet na zbrojenia i badania nuklearne. Nic dziwnego, że dyktatura dba o swoich hakerów i wspiera ich świeżym narybkiem.

Południowa Korea śledzi z niepokojem sytuację na północy półwyspu. Medium Chosun przytoczyło wypowiedź parlamentarzysty Cho Won-jina, który przeanalizował raport specjalnej komisji ONZ. Komórka powołana z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych, zajmuje się kwestiami sankcji i bezpieczeństwa w kontekście Korei Północnej. Na podstawie ich doniesień, Won-jin przedstawił informacje, że reżim z północy starannie selekcjonuje i dobiera małych geniuszy matematycznych i informatycznych inwestując w ich szkolenie, aby po jakimś czasie przedsięwzięcie zwróciło się strumieniem skradzionych kryptowalut.

Według raportu, zrabowane cyfrowe aktywa mogą przepływać przez firmę Marina China. Zlokalizowana w Hong Kongu spółka, która według statusu zajmuje się technologią blockchain, jest zarządzana przez jedną osobę, występującą jako Julian Kim aka Tony Walker. Dzięki kontaktom z instytucjami finansowymi z Singapuru, firma ma być pralnią brudnych bitcoinów.

Pozostaje tylko pytanie o możliwość przeprowadzenia śledztwa i dostępne narzędzia, które miałyby dostarczyć niepodważalne dowody i przerwać proceder. Póki co północnokoreański przemysł kradzieży kryptowalut ma się świetnie, a za kilka lat na rynek wkroczą kolejne oddziały hakerów.

północno-koreański hakerreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.