NPCI nie chce zakazać kryptowalut w Indiach. Instytucja pozostawia decyzję bankom | Wiadomości | CrypS.

NPCI nie chce zakazać kryptowalut w Indiach. Instytucja pozostawia decyzję bankom

Redakcja
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

National Payments Corporation of India (NPCI) nie zamierza zablokować handlu kryptowalutami. Zamiast tego planuje pozostawić decyzję poszczególnym bankom, dzięki czemu będą one mogły określić swój własny poziom ryzyka.

NPCI pozostawi decyzję lokalnym bankom

Konsekwencje pandemii COVID-19 spowodowały kolosalne szkody dla Indii. Jednak pomimo obecnej sytuacji w tym azjatyckim kraju, wolumeny handlu na krypto rynkach osiągnęły nowe wyżyny.

Jednak kraj ten nadal rozważa pomysł wprowadzenia pełnego zakazu prowadzenia krypto operacji. Najnowszą instytucją, która przedstawiła pewne wyjaśnienia w tej sprawie, jest National Payments Corporations of India (NPCI).

Economic Times poinformował, że niektórzy bankierzy zwrócili się do agencji z prośbą o zablokowanie transakcji kryptowalutowych w swojej sieci. W swojej odpowiedzi NPCI stwierdziło, że nie planuje zakazać krypto operacji i doradziło bankom podjęcie własnej decyzji.

Według raportu, niektóre lokalne instytucje wyeliminowały handlowców, którzy kupują i sprzedają kryptowaluty. Jednak tylko kilka z nich ograniczyło klientów za pośrednictwem interfejsu zjednoczonych płatności (UPI) i systemu bankowości. Lokalny przedstawiciel branży rzucił więcej światła na tę kwestię:

Klienci banków, które wyłączyły kryptowaluty i tak nie mogą korzystać z udogodnień takich jak UPI, net banking czy karty. Jednak transakcje nadal mają miejsce, ponieważ wiele banków nadal na to pozwala.

Surowe środowisko kryptowalutowe w Indiach

Działanie z aktywami cyfrowymi w Indiach jest bardzo trudnym procesem, który od lat wzbudza wiele kontrowersji. Jeszcze w marcu 2018 r. bank centralny kraju zakazał handlu kryptowalutami. Jednak dwa lata później Sąd Najwyższy Indii uchylił tę decyzję.

Pomimo tego, że zgodnie z prawem w Indiach można operować cyfrowymi aktywami, władze tego kraju wciąż wdrażają rygorystyczne zasady. Doniesienia z początku tego roku wskazywały, że mieszkańcy muszą zgłaszać wszystkie swoje działania związane z kryptowalutami.

Co więcej, drugi najbardziej zaludniony naród na świecie zamierzał podjąć jeszcze bardziej surowe środki. Jak informowaliśmy na łamach Cryps.pl, kraj planował kryminalizację bitcoina i innych kryptowalut. Zgodnie z proponowaną ustawą – wydobywanie, handel i przechowywanie aktywów cyfrowych powinno zostać uznane za przestępstwo.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutowąreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.