Indie chcą zakazać prywatnych kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Indie chcą zakazać prywatnych kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Rząd Indii ogłosił nową propozycję ustawy, która zakazałaby wszystkich prywatnych kryptowalut, a ich miejsce zajęłaby oficjalna cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC).

W sekcji informacji ogólnych dzisiejszej gazety dot. działalności indyjskiego parlamentu, przedstawiono nowy projekt ustawy zatytułowany “The Cryptocurrency and Regulation of Official Digital Currency Bill, 2021”.

Ustawodawcy wnieśli o “wprowadzenie, rozpatrzenie i uchwalenie” ustawy, którą członkowie indyjskiego parlamentu będą omawiać projekt podczas sesji budżetowej.

Pierwszym założeniem ustawy jest zatwierdzenie stworzenia cyfrowej waluty emitowanej przez bank centralny kraju – Reserve Bank of India. Patrząc na wzrost trendu CBDC w ostatnim czasie, decyzja rządu nie jest zaskoczeniem. Kolejna część projektu ustawy rodzi jednak więcej pytań. Zgodnie z treścią dokumentu:

“Projekt ustawy dąży również do zakazania wszystkich prywatnych kryptowalut w Indiach, jednak dopuszcza pewne wyjątki, aby promować technologię leżącą u podstaw kryptowalut i jej zastosowań”.

Nawet SEC w USA długo zastanawiał się nad zastosowaniem prawa papierów wartościowych w odniesieniu do kryptowalut. Póki co komisji nie udało jej się jeszcze wypracować konkretnej definicji cyfrowych aktywów. Dopiero niedawno SEC zajął się projektem Ripple, podsycając ogólne rynkowe obawy. Wydaje się jednak, że amerykańska agencja regulacyjna póki co na tym zakończyła swoją nagonkę.

Co więcej, indyjski projekt ustawy dopuszcza również “wyjątki” dla promowania technologii blockchain. Interesujące będzie poznać rządową definicję “prywatnych kryptowalut” i dowiedzieć się czym są zamieszczone w propozycji “wyjątki”.

To nie jest pierwszy raz, gdy ustawodawcy w kraju dążą do zakazania kryptowalut. Projekt ustawy z 2019 roku dążył do nałożenia całkowitego zakazu cyfrowych walut, w tym “posiadania, sprzedaży lub handlu”. Podczas gdy poprzedni “szkodliwy” projekt ustawy został wycofany, szczegóły wprowadzonej dziś ustawy z pewnością wywołają wiele kontrowersji wśród indyjskich inwestorów.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiachreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.