Czy Indie wprowadzą zakaz na kryptowaluty? | Wiadomości | CrypS.

Czy Indie wprowadzą zakaz na kryptowaluty?

Konrad Juszczyk
Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty Regulacje

Parlament Indii może wkrótce wprowadzić ogólny zakaz na aktywa kryptograficzne i zmusi inwestorów do usunięcia swoich pozycji.

Całkowity zakaz kryptowalut w Indiach

Według raportu opublikowanego przez portal informacyjny Bloomberg, Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty. Władze opowiadają się za cyfrową walutą emitowaną przez Bank Rezerw Indii (RBI), ale nie za prywatnymi kryptowalutami. Oczekuje się, że ustawa zapewni ramy dla indyjskiego banku rezerw do emisji własnej waluty cyfrowej. W rozmowie z Bloombergiem, anonimowe źródło podające się za wysoko postawionego urzędnika indyjskiego ministerstwa finansów twierdzi, że korzystanie z aktywów kryptograficznych zostanie wkrótce całkowicie zakazane.

Indie mogą potencjalnie zakazać całkowicie kryptowalut

Wedle słów urzędnika korzystanie z kryptowaluty we wszystkich jej formach oraz transakcje za pośrednictwem zagranicznych giełd będą zabronione na mocy ustawy, która ma wkróce zostać wprowadzona w parlamencie. Ponoć inwestorzy w drugim najbardziej zaludnionym kraju na świecie otrzymają od 3 do 6 miesięcy na likwidację swoich aktywów po wejściu nowego prawa.

Reakcja branży na zakaz

Niedawny raport zwiększył niepewność wśród indyjskiej społeczności kryptowalutowej. Sathvik Vishwanath, będący współzałożycielem i dyrektorem generalnym dużej indyjskiej giełdy kryptowalut Unocoin, powiedział, że lokalna branża kryptowalut z niecierpliwością czeka na ujawnienie szczegółów, aby określić następny kierunek działań.

Jeśli rząd zdecyduje się na zakazanie wszystkich kryptowalut, z wyjątkiem tych wspieranych przez państwo, kontynuowanie naszej działalności w Indiach nie będzie miało sensu. Obecnie czekamy i przyglądamy się obrotowi spraw. – powiedział Sathvik Vishwanath

Według twórcy WazirX Nischala Shetty indyjska społeczność kryptowalut powinna szerzyć informacje na temat pozytywnych aspektów kryptowalut, aby Indie zrozumiały, dlaczego popełniają błąd z wprowadzeniem zakazu. Według niego, jeżeli Indie wprowadzą w życie zakaz, sprawi to, że kraj będzie uwsteczniony o 10 lat pod względem technologicznym.

Indie są gospodarką wschodzącą, odnotowując znaczny wzrost popytu na handel kryptowalutami w 2020 roku. Giełdy cyfrowe w Indiach osiągały rekordowe wolumeny ze względu na duży popyt detaliczny. Przyjęcie kryptowalut również wzrosło w ostatnim czasie, ponieważ pierwszy na świecie bank kryptograficzny został otwarty w Indiach pod koniec 2020 roku. Jednak pomimo rosnącej popularności indyjskiej branży kryptowalut, nadal nie ma pewności co do przyszłości aktywów cyfrowych w kraju w związku z brakiem regulacji.

Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.