Nowe szwajcarskie przepisy stanowią solidną podstawę dla branży | Wiadomości | CrypS.

Nowe szwajcarskie przepisy stanowią solidną podstawę dla branży

Maciej Żerelik
szwajcaria kryptowaluty

W czwartek, szwajcarscy parlamentarzyści przyjęli nowy zestaw poprawek do ustawy o finansach i prawie spółek. Nowa wersja ustawy tworzy solidne podstawy pod rozwój branży blockchain i kryptowalut.

Jak wynika z raportu Swiss Info, rząd dokonał kilku zmian w ustawach, począwszy od upadłości spółek, a skończywszy na obrocie papierami wartościowymi.

Zmiany określiły legalność wymiany cyfrowych papierów wartościowych, a także proces prawny odzyskiwania aktywów cyfrowych od spółek, które ogłaszają upadłość. Określają one ponadto wymogi prawne dotyczące prowadzenia giełd kryptowalut, w taki sposób, aby ograniczyć ryzyko prania brudnych pieniędzy z wykorzystaniem cyfrowych aktywów.

Już wcześniej, latem 2020 roku, członkowie Izby Reprezentantów przyjęli ustawę „Blockchain Act” bez żadnego sprzeciwu.

Najprawdopodobniej, nowa forma istniejących przepisów wejdzie w życie na początku przyszłego roku. W związku z tym oczekuje się, że w Szwajcarii, znacznie przyspieszy rozwój sektorów blockchain, kryptowalut oraz zdecentralizowanych finansów.

Szwajcaria to hotspot dla krypto firm

Obecnie w Szwajcarii działa ponad 900 branżowych firm, w tym Libra Facebooka. Wszystkie te spółki zatrudniają około 4 700 osób.

Naród europejski, znany głównie z pięknych alpejskich krajobrazów i luksusowych dóbr, jest jednym z głównych graczy w świecie bankowości i finansów. Szybko zaadoptował także blockchain i kryptowalut i od tego czasu wspiera zarówno istniejące, jak i nowe firmy w eksperymentujące z tą technologią.

Oprócz rządu, który stara się promować technologiczne innowacje, eksperymenty z tą technologią prowadzi także wiele firm z sektora zarówno publicznego i prywatnego w Szwajcarii.

W kraju pojawiły się także prywatne kryptowalutowe banki. W 2019 r. firmy Sygnum i Seba Crypto AG, otrzymały licencje bankowe od Szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego.

Tydzień temu informowaliśmy, że Od lutego 2021 roku, Szwajcarski kanton Zug, znany również jako Crypto Valley, będzie akcpetował Bitcoin i Ethereum jako metodę płatności podatków.

szwajcaria kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.