Szwajcarski kanton Zug będzie akceptował podatki w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Szwajcarski kanton Zug będzie akceptował podatki w kryptowalutach

Zerelik Maciej
szwajcaria kryptowaluty

Od lutego 2021 roku, Szwajcarski kanton Zug, znany również jako Crypto Valley, będzie akcpetował Bitcoin i Ethereum jako metodę płatności podatków.

Będzie to dotyczyło zarówno osób prywatnych, jak i firm. Będą one mogły opodatkować do 100 000 CHF (około 109 000 USD), jednak częściowe płatności w kryptowalutach nie będą możliwe.

Ze względu na przyjazne przepisy w jurysdykcji administracyjnej, Zug jest miejscem w którym otwiera się wiele kryptowalutowych i blockchainowych startupów. W szczególności, miasto Zug, stolica szwajcarskiego kantonu, która już od 2016 roku przyjmuje podatki w cyfrowych walutach.

„Jako iż jesteśmy stolicą Crypto Valley ważne jest dla nas, aby dalej promować i upraszczać korzystanie z kryptowalut w życiu codziennym. Umożliwiając płacenie podatków za pomocą Bitcoina lub Etera, robimy duży krok w tym kierunku”

– powiedział Heinz Tännler, dyrektor finansowy w administracji Zug.

Zmienność nie powstrzyma akceptacji

Tännler doprecyzował również, że pomimo decyzji administracji o akceptacji krypto jako metody płatności, urząd otrzyma na konto waluty fiducjarne. To, według niego, ochroni urząd skarbowy przed zmiennością rynku.

W tym celu Departament Finansów Zug rozpoczął wspołpracę z firmą świadczącą usługi kryptowalutowe Bitcoin Suisse. Firma ta będzie odpowiedzialna za przeliczanie cyfrowych aktywów na franki szwajcarskie.

Urząd skarbowy uruchomi program pilotażowy już w najbliższych tygodniach. Tännler poprosił wszystkich, którzy chcą płacić podatki w krypowalutach, o kontakt z kantonalnym urzędem skarbowym.

„Połączenie technologii transakcyjnej i transakcji płatniczych z kryptowalutami pozwala nam zapewnić podatnikowi dobre doświadczenia i zaoferować sprawdzone usługi dla kantonu Zug”

– dodał dr Arthur Vayloyan, dyrektor generalny Bitcoin Suisse.

szwajcaria kryptowaluty
reklama
reklama