Szwajcarski kanton Zug będzie akceptował podatki w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Szwajcarski kanton Zug będzie akceptował podatki w kryptowalutach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
szwajcaria kryptowaluty

Od lutego 2021 roku, Szwajcarski kanton Zug, znany również jako Crypto Valley, będzie akcpetował Bitcoin i Ethereum jako metodę płatności podatków.

Będzie to dotyczyło zarówno osób prywatnych, jak i firm. Będą one mogły opodatkować do 100 000 CHF (około 109 000 USD), jednak częściowe płatności w kryptowalutach nie będą możliwe.

Ze względu na przyjazne przepisy w jurysdykcji administracyjnej, Zug jest miejscem w którym otwiera się wiele kryptowalutowych i blockchainowych startupów. W szczególności, miasto Zug, stolica szwajcarskiego kantonu, która już od 2016 roku przyjmuje podatki w cyfrowych walutach.

“Jako iż jesteśmy stolicą Crypto Valley ważne jest dla nas, aby dalej promować i upraszczać korzystanie z kryptowalut w życiu codziennym. Umożliwiając płacenie podatków za pomocą Bitcoina lub Etera, robimy duży krok w tym kierunku”

– powiedział Heinz Tännler, dyrektor finansowy w administracji Zug.

Zmienność nie powstrzyma akceptacji

Tännler doprecyzował również, że pomimo decyzji administracji o akceptacji krypto jako metody płatności, urząd otrzyma na konto waluty fiducjarne. To, według niego, ochroni urząd skarbowy przed zmiennością rynku.

W tym celu Departament Finansów Zug rozpoczął wspołpracę z firmą świadczącą usługi kryptowalutowe Bitcoin Suisse. Firma ta będzie odpowiedzialna za przeliczanie cyfrowych aktywów na franki szwajcarskie.

Urząd skarbowy uruchomi program pilotażowy już w najbliższych tygodniach. Tännler poprosił wszystkich, którzy chcą płacić podatki w krypowalutach, o kontakt z kantonalnym urzędem skarbowym.

“Połączenie technologii transakcyjnej i transakcji płatniczych z kryptowalutami pozwala nam zapewnić podatnikowi dobre doświadczenia i zaoferować sprawdzone usługi dla kantonu Zug”

– dodał dr Arthur Vayloyan, dyrektor generalny Bitcoin Suisse.

szwajcaria kryptowalutyreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.