Niemiecka firma z sektora konopi stawia na Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Niemiecka firma z sektora konopi stawia na Bitcoina

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
konopie indyjskie kryptowaluty bitcoin

Niemiecka firma SynBiotic SE ogłosiła, że zamierza zabezpieczyć się przed dewaluacją euro poprzez inwestycję w Bitcoina. To czyni ją pierwszą publicznie notowaną firmą w Niemczech z sektora konopi indyjskich, która zapowiedziała inwestycję w sztandarową kryptowalutę.

Inwestycja firmy w BTC

Firma oświadczyła, że jej decyzja nie była oparta na spekulacji cenowej, ale raczej na planie zabezpieczenia się przed spadkiem wartości waluty fiat.

Bitcoin jest dokładną antytezą tradycyjnych walut: jego wolumen jest ograniczony do 21 milionów jednostek. Ten limit jest stały i nienaruszalny, co z kolei gwarantuje zdecentralizowana organizacja kryptowaluty i odporna na manipulacje natura blockchaina. – powiedział prezes SynBiotic SE, Lars Müller

Powołując się na obawy związane z masową dewaluacją pieniądza fiat, firma stwierdziła, że długoterminowo bardziej ufa bitcoinowi niż walutom fiducjarnym. Twarde waluty, takie jak euro czy dolar amerykański, jak twierdzi, są nie tylko scentralizowane, ale także podlegają wpływom polityków, którzy “mogą niezmiernie rozszerzyć podaż pieniądza”.

Według Müllera, branża konopna ma bardzo pozytywne doświadczenia z używaniem Bitcoina do płatności. Kilka filii SynBiotic już teraz akceptuje kryptowaluty.

Akcje SynBiotic są notowane na giełdzie w Düsseldorfie, a także na elektronicznej platformie transakcyjnej Xetra Deutsche Börse. Po ogłoszeniu wejścia w BTC ich cena odnotowała wzrost osiągając trzytygodniowy szczyt na poziomie 27 euro. Inwestując w Bitcoina, SynBiotic SE podąża za przykładem MicroStrategy i innych dużych spółek publicznych, które w ostatnich miesiącach postawiły na sztandarową kryptowalutę.

Nie jest to jednak pierwsza publicznie notowana firma w Niemczech, która ulokowała swoje pieniądze na rynku kryptowalut. Już wcześniej podobny ruch wykonała Group SE, która jest również notowana na Xetra. Spółka ta już wcześniej zainwestowała w Bitcoina, a w styczniu 2021 roku zwiększyła swoje udziały do 100 mln euro.

konopie indyjskie kryptowaluty bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.