CEO MicroStrategy będzie trzymał BTC przez 100 lat | Wiadomości | CrypS.

CEO MicroStrategy będzie trzymał BTC przez 100 lat

Zerelik Maciej
microstrategy bitcoin

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, coraz głębiej wchodzi w świat kryptowalut. W ostatnim czasie jego firma zakupiła BTC o wartości 425 milionów dolarów. W najnowszym odcinku podcastu z Anthonym Pompliano, Saylor powiedział, że będzie HODLował BTC nawet 100 lat oraz stwierdził, że jest on 1000 razy lepszy od złota.

Saylor zmienił swoje stanowisko nt. BTC

Kryptowalutowa historia dyrektora generalnego MicroStrategy jest dosyć ciekawa. Jeszcze w 2013 roku wróżył on, że Bitcoin upadnie, a teraz, po tym jak jego firma kupiła BTC za 425 milionów dolarów, nazywa go „legalnym aktywem inwestycyjnym”.

W ostatnim odcinku podcastu Anthonyiego Pompliano, Saylor skomentował swój tweet z 2013 roku, który zyskał ogromne zainteresowanie społeczności po ostatnich zakupach MicroStrategy. Co ciekawe, Saylor powiedział, że zapomniał o tym wpisie do czasu, gdy ostatnio mu o nim przypomniano:

„Naprawdę wstydzę się powiedzieć, ale nie wiedziałem, że tweetowałem go aż do dnia, w którym ogłosiłem, że kupiłem Bitcoin o wartości 250 milionów dolarów. Wtedy nagle wszyscy przeszli przez wszystkie moje tweety, znaleźli to, przypomnieli mi o tym, porównali to”.

Saylor wyjaśnił, że w 2013 dopiero założył konto na Twitterze. Brak doświadczenia doprowadził do zamieszczenia kilku kontrowersyjnych postów, jednak z czasem, nauczył się tweetować bardziej wybiórczo.

BTC jest lepsze niż złoto, będę HODLować przez 100 lat

Uzasadniając, dlaczego jego firma kupiła Bitcoin, Saylor stwierdził, że:

„Mam mega, mega problem – mam dużo gotówki, i patrzę, jak się topi. Pomogło mi to zrozumieć, że mam mega problem przez to szalone ożywienie w kształcie litery V na rynku obligacji i akcji”.

Zarówno Pomp, jak i Saylor przedstawili dekadenckie porównanie BTC i złota. Oba aktywa wykazują podobieństwa, takie jak np. ograniczona podaż. Prezes MicroStrategy powiedział, że „Bitcoin nie jest 10x lepszy od złota, jest 100x, może 1,000x lepszy od złota”.

Saylor dodał także, że planuje zostać HODLerem Bitcoina i będzie trzymał swoje monety przez kolejne 100 lat.

microstrategy bitcoin
reklama
reklama