Mintable odzyskało i zwróciło użytkownikom 3 NFT skradzione podczas ataku OpenSea | Wiadomości | CrypS.

Mintable odzyskało i zwróciło użytkownikom 3 NFT skradzione podczas ataku OpenSea

Zerelik Maciej
opensea

Rynek NFT Mintable odzyskał 3 NFT skradzione w niedawnym ataku na OpenSea i zwrócił je prawowitym właścicielom.

Firma powiedziała, że po prostu kupiła Azuki #1178, #4176, i #1180 za około 13,35 Ethereum każdy. Taka ilość tokenów jest warta w tym momencie około 36 000 USD.

Przedstawiciele Mintable zdradzili, w jaki sposób wpadli na trop skradzionych NFT w niedawnym oświadczeniu. Okazuje się, że zespół znalazł tokeny na rynku LooksRare.

Firma kupiła NFT Azuka z powodu trwającej kampanii promocyjnej. Zespół zamierzał sprzedać te tokeny poniżej ceny rynkowej, aby zyskać rozgłos.

Atak na OpenSea

W zeszłym tygodniu, ukierunkowany atak phishingowy na użytkowników OpenSea zaowocował kradzieżą NFT o wartości 1,7 miliona dolarów. Jednym z nich był Bored Ape, którego właściciel pozwał rynek na kwotę miliona dolarów.

Założyciel platformy, Devin Finzer, zaprzeczył, jakoby odpowiedzialność za włamanie była spowodowana błędami na stronie internetowej.

Z tego co możemy powiedzieć, jest to atak phishingowy. Nie sądzimy, by był on związany ze stroną OpenSea.

Z kolei dyrektor generalny Mintable Zach Burks skrytykował OpenSea za to, że nie robi nic, aby pomóc ofiarom. Według niego, to błąd na ich stronie pozwolił hakerom na kradzież NFT.

Burks wskazał też na finansowe skutki dla niektórych ofiar hakerów, nazywając je „strasznymi”

Niektórzy z tych ludzi posiadają cały majątek w NFT … to straszne, że zostały one skradzione. Lubimy społeczność Azuki. Chcemy pomóc ludziom, którzy stracili ponad 140 000 dolarów przez ten atak.

opensea
reklama
reklama