Mintable odzyskało i zwróciło użytkownikom 3 NFT skradzione podczas ataku OpenSea | Wiadomości | CrypS.

Mintable odzyskało i zwróciło użytkownikom 3 NFT skradzione podczas ataku OpenSea

Redakcja
opensea

Rynek NFT Mintable odzyskał 3 NFT skradzione w niedawnym ataku na OpenSea i zwrócił je prawowitym właścicielom.

Firma powiedziała, że po prostu kupiła Azuki #1178, #4176, i #1180 za około 13,35 Ethereum każdy. Taka ilość tokenów jest warta w tym momencie około 36 000 USD.

Przedstawiciele Mintable zdradzili, w jaki sposób wpadli na trop skradzionych NFT w niedawnym oświadczeniu. Okazuje się, że zespół znalazł tokeny na rynku LooksRare.

Firma kupiła NFT Azuka z powodu trwającej kampanii promocyjnej. Zespół zamierzał sprzedać te tokeny poniżej ceny rynkowej, aby zyskać rozgłos.

Atak na OpenSea

W zeszłym tygodniu, ukierunkowany atak phishingowy na użytkowników OpenSea zaowocował kradzieżą NFT o wartości 1,7 miliona dolarów. Jednym z nich był Bored Ape, którego właściciel pozwał rynek na kwotę miliona dolarów.

Założyciel platformy, Devin Finzer, zaprzeczył, jakoby odpowiedzialność za włamanie była spowodowana błędami na stronie internetowej.

Z tego co możemy powiedzieć, jest to atak phishingowy. Nie sądzimy, by był on związany ze stroną OpenSea.

Z kolei dyrektor generalny Mintable Zach Burks skrytykował OpenSea za to, że nie robi nic, aby pomóc ofiarom. Według niego, to błąd na ich stronie pozwolił hakerom na kradzież NFT.

Burks wskazał też na finansowe skutki dla niektórych ofiar hakerów, nazywając je “strasznymi”

Niektórzy z tych ludzi posiadają cały majątek w NFT … to straszne, że zostały one skradzione. Lubimy społeczność Azuki. Chcemy pomóc ludziom, którzy stracili ponad 140 000 dolarów przez ten atak.

opensea



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.