Liczba bitomatów spada drugi miesiąc z rzędu | Wiadomości | CrypS.

Liczba bitomatów spada drugi miesiąc z rzędu

Redaktor: Michał Misiura
Wyłączenie bitomatów na świecie

Wygląda na to, że rynek kryptowalutowych bankomatów koreluje z nastrojami. Globalna liczba bitomatów zmniejszyła się o 412 maszyn w pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku.


Faza aktywnego wzrostu liczby zainstalowanych urządzeń miała miejsce w okresie od 2014 r. do stycznia 2022 r. Rocznie przybywało ponad 1000 krypto bankomatów. W rezultacie, według CoinAtmRadar, infrastruktura tego typu urządzeń przekroczyła 39 000 sztuk w połowie 2022 roku.

bitomaty

Jednak wrzesień 2022 roku był pierwszym miesiącem w historii, w którym całkowita liczba bitomatów zaczęła spadać. Podobną sytuację obserwujemy w tym roku. W styczniu liczba bitomatów spadła o 289 maszyn, a w lutym o 123 urządzenia. Od grudnia do marca całkowita liczba bitomatów na świecie spadła o 1485 – z 39 185 do 37 700 urządzeń.

Z czego wynika ten spadek?

Spadek ten może wynikać ze zbiegu kilku czynników negatywnie wpływających na nastroje inwestycyjne. Należą do nich napięcia międzynarodowe, sytuacja makroekonomiczna, spadek przychodów i przedłużająca się dekoniunktura na rynku kryptowalut.

W pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku najbardziej aktywnym krajem w instalowaniu nowych bitomatów była Australia – tutaj zainstalowano 22 nowych maszyn. Oznacza to wzrost o 10,1%. Z kolei Irlandia i Belgia wykazały rekordowe spadki, odpowiednio o 52% i 92%. Irlandia straciła 19 bitomatów, a liczba maszyn w Belgii skurczyła się z 25 do 2 urządzeń.

W lutym amerykański operator bitomatów Coin Cloud złożył wniosek o upadłość. Firma działała prężnie jeszcze w styczniu 2022 roku, ale teraz ma ponad 5 tysięcy wierzycieli i około 100 milionów dolarów długów.

Wyłączenie bitomatów na świecie



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.