Kosowska policja zarekwirowała setki koparek BTC | Wiadomości | CrypS.

Kosowska policja zarekwirowała setki koparek BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Kosowo Bitcoin

Policja w Kosowie poinformowała o przejęciu ponad 300 koparek BTC. Zostały one skonfiskowane od zeszłego tygodnia, kiedy to władze rozpoczęły naloty na kopalnie.

W dniu 6 stycznia policja poinformowała, że skonfiskowała 67 koparek “podejrzanych o wykorzystywanie do produkcji kryptowalut” w nalocie w mieście South Mitrovica.

Następnie 8 stycznia krajowa agencja celna zajęła kolejne 272 Antminerów w gminie Leposavic. Według policji, podczas nalotu aresztowano jedną osobę.

W osobnym komunikacie prasowym opublikowanym tego samego dnia, kosowska policja poinformowała, że skonfiskowała również dodatkowe 39 koparek na północ od Prisztiny, stolicy kraju.

Chwaląc nalot policji, minister gospodarki Artane Rizvanolli potwierdziła na Twitterze, że konfiskata oznacza, iż podatnicy zaoszczędzą “dziesiątki tysięcy euro miesięcznie”.

Kryzys energetyczny w Kosowie

Rząd Kosowa ogłosił 60-dniowy stan wyjątkowy, aby poradzić sobie z kryzysem energetycznym. Następnie w zeszłym tygodniu wprowadził ogólny zakaz wydobywania krypto.

W tym kraju Europy Południowo-Wschodniej w grudniu, z powodu problemów technicznych zamknięto największą elektrownię węglową. To zmusiło Kosowo do importowania energii elektrycznej z sąsiedniej Serbii.

Jednak z powodu własnych problemów z infrastrukturą w połączeniu z niskimi temperaturami i obfitymi opadami śniegu, Serbia straciła jedną trzecią swojej mocy, a to spowodowało wzrost cen.

Według Reutersa, Kosowo, które liczy 1,8 mln mieszkańców, importuje obecnie ponad 40% zużywanej przez siebie energii.

Kosowo Bitcoin



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.