Kolejny projekt DeFi zheckowany - tym razem na 14 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Kolejny projekt DeFi zheckowany – tym razem na 14 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
furucombo

Furucombo, dApp pozwalający na łatwe tworzenie wieloetapowych transakcji do handlu i DeFi bez umiejętności kodowania, został właśnie zhackowany. Na ten moment, hakerowi udało się wyprowadzić ponad 14 milionów dolarów z funduszy użytkowników.

Haker naruszył smart kontrakt proxy, który umożliwił mu wypłatę tokenów ETH i ERC20.

hack

Następnie haker rozpoczął przesyłanie środków do miksera Tornado Cash, aby zatrzeć ślady i wyprowadzić środki.

potwierdzenie transakcji hack

Obecnie na adresie hakera znajduje się ponad 4 560 ETH o wartości około 6,8 miliona dolarów oraz ponad 7 milionów dolarów w tokenach ERC20, w tym ponad 5,5 miliona DAI. Te zasoby nie obejmują środków, które zostały już wysłane do Tornado Cash.

Każdy, kto wchodził w interakcję z Furucombo proxy powinien odwołać zgodę na wypłatę środków ze swojego portfela za pomocą funkcji Revoke. Adresy kontraktów Furucombo do zweryfikowania:

  • 0x57805e5a227937BAc2B0FdaCaA30413ddac6B8E1
  • 0x17e8ca1b4798b97602895f63206afcd1fc90ca5f

W ciągu ostatniego roku miało miejsce wiele hacków na protokoły DeFi. Przestrzeń ta dopiero się rodzi, ale całkowita wartość zablokowana w inteligentnych kontraktach DeFi wciąż rośnie, przekraczając obecnie 37 miliardów dolarów. Włamanie do sieci Furucombo jest kolejnym przypomnieniem dla użytkowników DeFi, aby poważnie zastanowić się nad bezpieczeństwem kontraktów.

furucombo

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.