Kłopoty giełdy Huobi po flash crashu tokena HT | Wiadomości | CrypS.

Kłopoty giełdy Huobi po flash crashu tokena HT

Mariusz Przepiórka
huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dash Huobi

Justin Sun, przedsiębiorca kryptowalutowy i doradca giełdy Huobi, odniósł się do niepewności związanej z nagłym spadkiem wartości natywnego tokena giełdy HT. Sun odrzucił twierdzenie, że spadek o 93% był związany z zachowaniem rynku i likwidacją pozycji przez traderów kryptowalutowych.


Przedsiębiorca ogłosił utworzenie funduszu płynnościowego USDC o wartości 100 mln USD i zapewnił traderów, że Huobi będzie nadal zwiększać płynność głównych kryptowalut i tokena HT.

Plan Suna dotyczący przywrócenia stabilności tokena Huobi jest godny uwagi społeczności kryptowalutowej, ponieważ przedstawiciele przedsiębiorcy ujawnili wcześniej, że nie jest on właścicielem giełdy Huobi, ale posiada dziesiątki milionów tokenów HT.

Nagły i bardzo poważny spadek wartości tokena porównano do sytuacji upadłej giełdy FTX, której natywny token FTT spadł z 22 USD od 5 USD w niespełna 5 dni. Spadek wartości tokena miał duży wpływ na bankructwo giełdy FTX. Token Huobi w ciągu 24 godzin spadł z 4,81 USD do 0,31 USD, ale później odrobił sporą część strat.

Kurs tokena HT w ciągu ostatnich 24 godzin
Kurs tokena HT w ciągu ostatnich 24 godzin – dane CoinMarketCap

Fuzja giełd Poloniex i Huobi

Niektóre media wskazują również, że Justin Sun doprowadził do połączenia giełd Poloniex i Huobi, co może stworzyć zupełnie nowy ekosystem kryptowalutowy. 9 marca Sun miał poinformować o tym pracowników giełd.

Osoby znające sprawę poinformowały, że wiele działów Poloniex zostanie przeniesionych pod zarząd Huobi Global, w tym aktywa, rynki i operacje, projektowanie produktów, płynność, obsługa klienta i dział compliance. Wszystkie aktywa zostaną przeniesione do marki Huobi.

Szczegóły na temat tej fuzji są jeszcze dość ograniczone, jednak połączenie dwóch giełd tworzy łączną bazę ponad 10 mln użytkowników i dzienny wolumen handlu liczony w miliardach dolarów. Wcześniej obie giełdy zacieśniły współpracę, więc fuzja może wydawać się naturalnym krokiem, który pozwoli znaleźć oszczędności w czasie kryzysu branży kryptowalutowej.

huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dashreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.