Interpol chce kontrolować przestępczość w metaverse | Wiadomości | CrypS.

Interpol chce kontrolować przestępczość w metaverse

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Interpol 130 mln dolarów do cyberprzestępców

Sekretarz generalny Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej (Interpol), Jürgen Stock, ogłosił zamiar przejęcia kontroli nad działalnością przestępczą w metaverse. Takie informacje podało BBC.


Według Stocka identyfikacja przestępstw w wirtualnych światach jest kłopotliwa. Przestępcy dostosowują się bowiem do nowych narzędzi technologicznych.

W październiku 2022 roku Interpol uruchomił swój własny metaverse stworzony specjalnie dla organów ścigania na całym świecie. Organizacja zauważała wówczas wzrost przestępczości wraz z rosnącą liczbą użytkowników wirtualnych światów.

Interpol jako możliwe zagrożenia wymienił kradzież danych, pranie pieniędzy, oszustwa finansowe, fałszerstwa, wymuszenia, phishing, molestowanie seksualne i stalking.

Inne działania Interpolu w cyfrowym świecie

W październiku 2022 roku Stock zapowiedział utworzenie w organizacji jednostki zajmującej się przestępczością związaną z aktywami cyfrowymi.

W listopadzie 2020 roku Interpol udaremnił działania nigeryjskich przestępców, którzy zaatakowali 500 000 firm na całym świecie. Grupa, nazwana TMT, od co najmniej 2017 roku przeprowadzała masowe włamania do korporacyjnych skrzynek pocztowych i wykradała dane użytkowników z przeglądarek, e-maili i serwerów FTP, również na sprzedaż.

Napastnicy wykorzystywali ataki phishingowe oparte na inżynierii społecznej. Ich działalność dotknęła co najmniej 500 000 firm publicznych i prywatnych w ponad 150 krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii i Rosji.

W czasie akcji “Falcon” stróże prawa zatrzymali trzech cyberprzestępców. Po aresztowaniu nigeryjska policja znalazła na ich urządzeniach dane około 50 tysięcy ofiar.

Interpol 130 mln dolarów do cyberprzestępców



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.