Inflacja w USA lekko słabnie. Kurs bitcoina rośnie | Wiadomości | CrypS.

Inflacja w USA lekko słabnie. Kurs bitcoina rośnie

Maciej Żerelik
bitcoin

Wczoraj pojawiły się nowe dane dotyczące indeksu cen konsumpcyjnych (CPI) w USA. Cena bitcoina (BTC) ponownie zareagowała stosunkowo gwałtownie – tym razem spadając, aby zaraz szybko wzrosnąć. Przenalizujmy więc nowe liczby i ich wpływ na rynek kryptowalut.


Nowe dane CPI w USA: niewielki spadek miesiąc do miesiąca

Wskaźnik CPI daje obraz inflacji w USA. Indeks jest porównywany na poziomie miesięcznym i rocznym. Oczekiwano, że wskaźnik CPI pozostanie bez zmian w stosunku do grudnia 2022 r. Na poziomie rocznym oczekiwano wzrostu o 6,5%.

Nowe dane pokazują, że na poziomie miesięcznym CPI spadł o 0,1%. Jest to więc wartość niższa od oczekiwań, co generalnie można uznać za pozytywną wiadomość. W porównaniu z grudniem 2021 r. wskaźnik CPI wzrósł o 6,5%, czyli dokładnie na oczekiwanym poziomie. W sumie więc liczby te nie są zbyt dużym zaskoczeniem.

Początkowy wpływ na cenę bitcoina

Jeszcze przed ogłoszeniem nowych danych, bitcoin zaczął zyskiwać na wartości. Od początku 2023 roku BTC jest ponad 12% na plusie i po raz pierwszy od miesięcy przebił poziom 18 000 USD. Przełamanie tej strefy jest ważne dla kontynuacji trendu wzrostowego, który rozpoczął się pod koniec grudnia.

kurs bitcoina wykres

Wstępna reakcja Bitcoina po ogłoszeniu danych o CPI to dość szybki spadek. Kryptowalut odbiła jednak i obecnie zbliża się do 19 000 dolarów.

Oczywiście, sprawy mogą się szybko odwrócić. Takie wydarzenia jak podanie liczb CPI często powodują ogromną zmienność.

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.