Jak sprzedać bitcoin (BTC)? [Crypto 101] | CrypS.

Jak sprzedać bitcoin (BTC)?

4 min
Maciej Zerelik
jak kupic bitcoin btc Binance

Zainwestowałeś w Bitcoina, jego cena wzrosła, a ty chciałbyś zrealizować zyski? Można to zrobić na wiele sposobów – poprzez giełdę, kantor, bitomat lub transakcję P2P. W dzisiejszym artykule dokładnie odpowiemy na pytanie jak sprzedać bitcoin (BTC), tak więc zapraszamy do lektury!


Spis treści:


Gdzie sprzedać bitcoin (BTC)?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli gdzie sprzedać bitcoin. Mamy tutaj różne możliwości – znajdziesz je poniżej z krótkim opisem:

 • Giełda kryptowalut – sprzedaż bitcoinów na giełdzie kryptowalut jest dosyć prosta. Wystarczy założyć konto na jakiejś platformie, przesłać na nią BTC, złożyć zlecenie sprzedaży w stosunku do waluty fiat (np. PLN na Binance) i wypłacić środki na swoje konto bankowe lub kartę debetową/kredytową.
 • Kantor bitcoin – kantory bitcoin to platformy, które umożliwiają sprzedaż bitcoin w łatwy i szybki sposób (bez zakładania konta). Zazwyczaj środki trafiają wówczas na naszą kartę debetową. Jeżeli zastanawiasz się jak anonimowo sprzedać bitcoin bez weryfikacji to może być opcja dla ciebie. Kantor na naszej stronie pozwala w ten sposób sprzedawać kryptowaluty do 1000 PLN w jednej transakcji. 
 • Bitomaty – bitomaty to urządzenia, które działają podobnie jak klasyczne bankomaty. Różnica jest jednak taka, że pozwalają na sprzedaż BTC lub kryptowalut za gotówkę. Podchodzimy do urządzenia, które wyświetla kod QR, skanujemy go za pomocą naszego portfela (nie używajcie portfeli giełd) i wysyłamy środki. Bitomat wypłaca nam gotówkę. Niektórzy myślą, że bitomat to sposób jak sprzedać bitcoin bez podatku. Niestety, w Polsce musimy odprowadzić podatek również od wypłaty z bitomatu – w tym miejscu dowiesz się jak rozliczać podatek od kryptowalut.
 • P2P – P2P, czyli transakcje peer-to-peer to sposób na sprzedaż bitcoina, w którym transakcję przeprowadzamy bez pośrednika z inną osobą. Za pomocą tego typu platform do sprzedaży kryptowalut możemy użyć niemal każdej metody płatności, a nawet dokonać transakcji twarzą w twarz. Ta ostatnia opcja nie jest jednak zbyt bezpieczna. Jeżeli się na nią zdecydujesz, pamiętaj, aby umówić się w publicznym miejscu.

Jak sprzedać bitcoin?

Ok. Skoro wiesz już gdzie sprzedać bitcoin, rozbijmy wszystkie te opcje na czynniki pierwsze. Poniżej znajdziesz dokładne instrukcje sprzedaży bitcoina za pomocą różnych opcji.

Jak sprzedać bitcoin na giełdzie?

Aby sprzedać na bitcoin na giełdzie, musisz najpierw posiadać konto na jednej z platform. Według naszego rankingu giełd kryptowalut, najlepszym wyborem jest giełda Binance. Aby założyć tam konto kliknij w ten link i postępuj według instrukcji. Kiedy już będziesz zarejestrowanym i zweryfikowanym użytkownikiem zaloguj się na swoje konto, a następnie u góry wybierz „Handel” i kliknijBinance Convert”. Wybierz PLN oraz BTC, wpisz ilość bitcoinów, które chcesz sprzedać i kliknij „Podgląd Konwersji”.

konwersja kryptowalut na binanceWyświetlą Ci się szczegóły transakcji. Jeżeli wszystko się zgadza po prostu ją zatwierdź. Kiedy będziesz już posiadał PLN na swoim koncie, możesz je wypłacić na aplikację ZEN klikając „Wypłać” w swoim portfelu. Inne waluty (np. EUR, USD) możesz też wypłacić za pomocą przelewu SEPA lub bezpośrednio na kartę debetową/kredytową.

Jak sprzedać bitcoin bez weryfikacji (anonimowo) za gotówkę? Kantor kryptowalut

Aby sprzedać bitcoin anonimowo i bez weryfikacji przejdź do naszego kantoru. Znajdziesz tam taki widżet, jak na poniższym obrazku (musisz trochę przewinąć stronę w dół).

kantor bitcoin jak sprzedac

Wybierz opcję „Chcę sprzedać”, wpisz ilość kryptowaluty, którą chcesz sprzedać i kliknij przycisk „Sprzedaj za XXX”. Teraz zobaczysz takie okno:

sprzedaz btc

Uzupełnij dane, takie jak miejsce odbioru gotówki, numer telefonu, kod weryfikacyjny oraz adres email. Następnie będziesz musiał przesłać bitcoina, którego chcesz sprzedać na wskazany adres portfela. Gdy tylko środki dojdą w odpowiednie miejsce, gotówkę odbierzesz w jednej z placówek kantoru kryptowalut.

Jak sprzedać bitcoin bez podatku i anonimowo za pomocą bitomatu?

Bitomaty to urządzenia, które pozwalają na sprzedać BTC w dość łatwy sposób. Pewnie teraz się zastanawiasz, czy są one odpowiedzią na pytanie: jak sprzedać bitcoin bez podatku i anonimowo? Po części tak i po części nie.

Po pierwsze, podatki od kryptowalut w Polsce trzeba płacić – niezależnie od tego, w jaki sposób je sprzedasz. Niemniej jednak bitomat zapewnia pewną anonimowość, ponieważ nie musisz przedstawiać dowodu swojej tożsamości (przynajmniej do pewnej kwoty). Tak więc, jak wygląda cała procedura sprzedaży bitcoina w bitomacie?

 1. Podejdź do bitomatu
 2. Wpisz ilość bitcoina, którą chcesz sprzedać.
 3. Bitomat wyświetli kod QR i adres, na który musisz przelać środki.
 4. Wyślij środki na ten adres.
 5. Gdy bitcoin dojdzie do bitomatu, ten wypłaci Ci gotówkę – podobnie jak zwyczajny bankomat.

Jak sprzedać bitcoin przez P2P?

W przypadku sprzedaży P2P, również zalecamy skorzystanie z giełdy Binance. Jest to bowiem największa platforma P2P na rynku oferująca największą płynność. Posiada też wiele metod płatności, które z całą pewnością doceni polski użytkownik, a mianowicie:

 • Obsługuje większość polskich banków
 • BLIK
 • Revolut

Nie będziemy się zbytnio rozwodzić nad samym procesem, ponieważ już wcześniej przygotowaliśmy dokładny przewodnik dot. obsługi Binance P2P – wystarczy, że się z nim zapoznasz.

Podsumowanie

Sprzedaż bitcoina w cale nie jest trudna. Na rynku istnieje wiele różnych opcji i każdy musi do nich podejść indywidualnie. To, z której warto skorzystać zależy bowiem w dużej mierze od preferencji – tego jak dużo bitcoina chcemy sprzedać, ile jesteśmy skłonni zapłacić prowizji, jak długo możemy czekać na nasze pieniądze, jaki stopień anonimowości chcemy zachować itd. W każdym bądź razie mamy nadzieję, ze po przeczytaniu artykułu, wiesz już jak sprzedać bitcoin (BTC).

reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.