Uwaga na oszustwo Bitcoin Profit | Ostrzeżenie | CrypS.

Uwaga na oszustwo Bitcoin Profit

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Bitcoin Profit to scam, który podaje się za platformę do automatycznego handlu kryptowalutami. Oszustwo nie ma jednak nic wspólnego z żadnym rynkiem inwestycyjnym, a zwłaszcza z samym bitcoinem.

Nazwa Bitcoin Profit pojawia się w ostrzeżeniach wielu nadzorów finansowych na całym świecie (od Austrii po Nową Zelandię). Oszustwo przedstawia się jako system do automatycznego zarabiania kryptowalut. Nie znamy jednak żadnych przypadków osób, które osiągnęły dzięki niemu zysk. Lista poszkodowanych inwestorów jest zaś bardzo długa.

Prawda na temat Bitcoin Profit

Zgodnie z obietnicami kierowanymi do potencjalnych klientów, zarobki generowane na platformie mogą osiągać spokojnie do 1000 EUR dziennie. Jeżeli ktoś obiecuje Ci takie zyski, wymagając od Ciebie jedynie dokonania wpłaty na określone konto, jest to znak, że prawdopodobnie trafiłeś na oszustwo.

Minimalny depozyt początkowy wynosi 250 dolarów. Po wpłaceniu tych środków, będziesz obserwował jak twoje zyski rosną, jednak będą one całkowicie wirtualne. W rzeczywistości Twoje pieniądze będą znajdować się już w którymś z rajów podatkowych, lub w czyimś portfelu kryptowalut.

Bitcoin Profit posługuje się różnymi domenami. Do jego strony możemy trafić zazwyczaj poprzez reklamy w mediach społecznościowych lub z fałszywych, pozytywnych opinii. W zależności od tego skąd przejdziemy do platformy, możemy trafić na różne. Bitcoin Profit nie jest bowiem niczym innym, niż nakładką prowadzącą do fałszywych brokerów.

Bitcoin Profit opinie

Fałszywe opinie na temat Bitcoin Profit znajdziemy m.in. na stronie kryptoportal.pl
Fałszywe opinie na temat Bitcoin Profit znajdziemy m.in. na stronie kryptoportal.pl

Opinie rozpowszechniane przez takie strony jak kryptoportal.pl lub apnews.com są fałszywe. Publikują je osoby, które czerpią korzyści ze współpracy z tego rodzaju oszustwami. Jeżeli ktoś trafi na stronę Bitcoin Profit przez udostępniane przez nich linki, mogą oni liczyć na określony procent od pieniędzy, które zostaną wyciągnięte od pechowego inwestora. Ten nieuczciwy marketing afiliacyjny jest dla niektórych wystarczającą zachętą, żeby promować scam’y i oszustwa finansowe. W sieci możemy natknąć się na wiele takich osób.

Popularnym miejscem pozyskiwania nowych ofiar są także media społecznościowe, a zwłaszcza Instagram, na którym działa wielu promotorów scam’ów. W ich relacjach możemy zobaczyć fałszywe opinie zadowolonych użytkowników. Zazwyczaj są one przedstawiane jako screeny rozmów z prawdziwymi osobami, które rzekomo zarobiły duże pieniądze, korzystając z Bitcoin Profit lub innych nieuczciwych platform inwestycyjnych. Zdjęcia grubych plików banknotów działają na wyobraźnię i mogą skutecznie uśpić czujność.

Nasza ocena na temat Bitcoin Profit

Nasz werdykt jest jednoznaczny. Jeżeli chcesz zarabiać na rynku kryptowalut musisz unikać tego rodzaju platform. Podobnie jak w prawdziwym życiu, także na rynkach inwestycyjnych, nie ma nic za darmo. Nikt nie wyręczy Cię w zdobywaniu wiedzy ani nie będzie prowadzić Cię za rękę i pomagać Ci bezinteresownie w zarabianiu pieniędzy.

Bitcoin i inne kryptowaluty takie jak Ethereum czy litecoin to bardzo ryzykowne aktywa podlegające dużej zmienności cenowej. Jeżeli ktoś zapewnia Cię, że zarobisz dzięki nim tysiące dolarów bez żadnej wiedzy i twierdzi, że nie ma możliwości żebyś na tym stracił, jest to kłamstwo.


Istnieją setki oszustw działających na tej samej zasadzie co Bitcoin Profit. Jednym z najpopularniejszych jest Bitcoin Era. Więcej na ich temat dowiesz się z artykułu Robert Lewandowski ujawnia prawdę – jak rozpoznać SCAM cz. 1.

ostrzeżenie kryptowaluty scam

Dodaj komentarz