Ile bitcoinów posiada Tesla? Firma Elona Muska publikuje raport za IV kwartał 2023 roku | Wiadomości | CrypS.

Ile bitcoinów posiada Tesla? Firma Elona Muska publikuje raport za IV kwartał 2023 roku

Elon Musk bitcoin
W tym artykule:

Zdetronizowane niedawno na drugie miejsce w światowym rankingu producentów samochodów elektrycznych przedsiębiorstwo od kilku lat posiada w swoim portfelu inwestycyjnym sporą część bitcoinów. W przeszłości firma pozbyła się jednak większości z posiadanych kryptowalut. Jak wygląda obecna sytuacja salda BTC tego podmiotu? 


  • Dowodzona przez Elona Muska firma jest w posiadaniu 9720 bitcoinów. Taka ilość pozycjonuje ją na trzecim miejscu w zestawieniu największych korporacyjnych HODLerów tego aktywa. Na pierwszej pozycji podium niezmiennie utrzymuje się MicroStrategy, a nim znajduje się Marathon Digital Holdings,
  • W IV kwartale 2023 roku Tesla nie dokupiła, nie sprzedała ani nie wymieniła na inne cyfrowe aktywa żadnego z posiadanych bitcoinów.

Tesla HODLuje bitcoina przez kolejny kwartał

Gdy w 2021 roku ówczesny światowy lider w produkcji pojazdów elektrycznych ogłosił, że inwestuje w bitcoina, stanowiło to przełom dla tego rynku. Przede wszystkim największa z kryptowalut otrzymała potężny kredyt zaufania co do swojej fundamentalnej funkcjonalności, jaką jest bycie solidnym magazynem przechowywania wartości naszych pieniędzy. Co więcej, za firmą Elona Muska podążyły kolejne korporacje, które postanowiły wejść do tego sektora.

Swego czasu Tesla akceptowała nawet płatności za swoje produkty w BTC, jednakże po czasie wycofała się z tej opcji. Firma powołała się wtedy na zagrożenia środowiskowe, jakie wynikały z dużego zużycia energii elektrycznej przy procesie miningu tej kryptowaluty. Od dłuższego czasu mówi się jednak o tym, że przedsiębiorstwo może niebawem wrócić do honorowania wpłat w bitcoinie, bowiem jego wydobycie staje się coraz bardziej ekologiczne.

Jednak mimo wszystko producent nie wycofał się z HODLowania tego aktywa i dalej pozostaje trzecim największym instytucjonalnym inwestorem bitcoina, tuż za firmą wydobywczą Marathon Digital Holdings i niekwestionowanym liderem, czyli MicroStrategy.

I potwierdza to najnowszy raport kwartalny tego giganta. Wynika z niego bowiem, że w IV kwartale 2023 roku firma nie dokupiła żadnych kryptowalut, nie sprzedała ani jednego bitcoina i również nie wymieniała ich na inne aktywa. Generalnie, to o cyfrowych aktywach w przedstawionych dokumentach nie ma ani słowa, co jest równoznaczne, że te spoczywają sobie spokojnie w swoich portfelu.

TOP10 firm posiadający największe saldo BTC w swoim portfelu. Źródło: Bitcoin Treasuries

Z publicznie dostępnych danych wynika, że ostatni raz Tesla pozbyła się części swoich zasobów bitcoina w drugim kwartale 2022 roku. Był to okres, w którym ostatnia bessa zaczęła mocno nabierać na sile, czego jednym z katalizatorów było głośne załamanie się ekosystemu Terra. Firma Muska pozbyła się wtedy aż 75% posiadanych zasobów BTC. Ich wartość wynosiła wtedy około 936 milionów dolarów.

Wracając do tego, jak była sytuacja w minionym kwartale, to z podsumowującego go raportu wynika, że łączne przychody Tesli wyniosły 25,2 miliarda dolarów. To natomiast przekłada się wzrost o 3% rok do roku. Dowodzona przez najbogatszego człowieka na świecie spółka odnotowała zysk w czwartym kwartale na poziomie 71 centów na akcję. Analitycy prognozowali jednak nieco wyższy wynik na poziomie 74 centów.

Łączny dochód netto zanotował wzrost do 7,9 miliarda dolarów porównując do wyniku z IV kwartału 2022 roku, który wynosił 3,7 miliarda dolarów.

Elon Musk bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.