Mining Bitcoina w 50% pochodzi z energii odnawialnej! Czy Elon Musk dotrzyma swojej obietnicy? | Wiadomości | CrypS.

Mining Bitcoina w 50% pochodzi z energii odnawialnej! Czy Elon Musk dotrzyma swojej obietnicy?

Patryk Chodyniecki
Wydobycie bitcoina

Nowe badania przeprowadzone przez Bloomberga pokazują, że ponad 50% globalnego wydobycia bitcoina jest zasilane przez OZE. 


Powyższa statystyka sprawia, że mining BTC jest jedną z najbardziej zrównoważonych branż na świecie, rozwiewając długotrwałą krytykę dotyczącą jego wpływu na środowisko.

Świeże spojrzenie na wydobycie bitcoina 

Najnowsze analizy oferują odświeżające spojrzenie na dyskusję środowiskową dotyczącą bitcoina. Przez lata krytykowano kryptowalutę za jej duże zużycie energii, często porównując mining do zużycia energii przez całe kraje. Jednak najnowsze dane sugerują bardziej aktualny obraz tej sprawy. Bitcoin co prawda zużywa energię, ale także wykorzystuje ją z OZE.

Ponieważ odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, wiatrowa i wodna, stają się coraz bardziej powszechne i przystępne cenowo, wydaje się, że branża wydobywcza dostosowuje się do tych procesów. Przejście to nie tylko łagodzi obawy związane ze zużyciem energii, ale także stawia bitcoina w pozycji wzoru do naśladowania dla innych sektorów dążących do przejścia na energię odnawialną.

Zmiana ta jest monumentalna, zwłaszcza biorąc pod uwagę opinię, jaką Bitcoin otrzymał ze strony ekologów, organów regulacyjnych, a nawet znanych osobistości biznesowych. Przejście na energię odnawialną może zapewnić bitcoinowi akceptację społeczną i regulacyjną, której potrzebuje, aby kontynuować swój wzrost i przyjęcie na całym świecie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Elon Musk wskazywał, iż wróci do akceptowania bitcoina jako środka płatniczego za pojazdy Tesli w przypadku zmniejszenia jego emisyjności. Czy dotrzyma obietnicy? To się okaże. Bez wątpienia wykorzystanie OZE pozytywnie wpłynie również na większych graczy w branży. 

Wpływ OZE na instytucjonalnych inwestorów

Wiadomość ta może mieć również wpływ na inwestycje instytucjonalne w bitcoina. Wiele organizacji wahało się przed inwestowaniem w kryptowalutę ze względu na postrzegane koszty środowiskowe, ale nowe badania mogą służyć jako punkt zwrotny, zachęcając bardziej świadomych ekologicznie inwestorów do wejścia na rynek. Ponieważ bitcoin nadal ewoluuje i przyjmuje czyste źródła energii, jego droga do akceptacji i integracji w głównym nurcie wygląda bardziej obiecująco niż kiedykolwiek. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej polityków chce wdrożyć możliwość jego miningu

Wydobycie bitcoinareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.