MicroStrategy niebawem przegoni rząd USA w ilości posiadanych BTC. Ambicje Saylora są jednak o wiele większe | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy niebawem przegoni rząd USA w ilości posiadanych BTC. Ambicje Saylora są jednak o wiele większe

Kto ma najwięcej BTC?

Największy na świecie korporacyjny HODLer bitcoina w ostatnich tygodniach znów ruszył na zakupy, by powiększyć swoje zasoby tego aktywa. Amerykańska firma tym razem przeznaczyła na poczet tej inwestycji 615,7 mln dolarów.


Założone ponad 3 dekady temu przez Michael Saylora przedsiębiorstwo od 3 lat regularnie skupuje kolejne partie bitcoinów. Postawienie na największą z kryptowalut dało MicroStrategy w tym roku kolejny powód do świętowania, bowiem wzrost akcji tej firmy na Nasdaq w skali roku przegonił takich gigantów, jak Meta czy Nvidia. Wiele osób krytykowało po drodze producenta oprogramowania analitycznego, że pokłada zbyt dużą wiarę w tak spekulacyjnym aktywie, ale on się zawziął i nie rezygnował z obranej ścieżki.

Na dany moment firma MicroStrategy jest największym z inwestorów instytucjonalnych z ilością posiadanych 189 150 BTC i zapewne niedługo przegoni także rząd Stanów Zjednoczonych w tej kwestii. Oczywiście ten nie kupował kryptowaluty na giełdach, tylko posiada ją z różnych zająć, gdy rekwirowano te bitcoiny od działających nielegalnie podmiotów.

Nie spać, zwiedzać, BTC kupować

W dniu 27 grudnia MicroStrategy wysłało do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) formularz 8-K, z którego wynika, że w okresie od 30 listopada do 26 grudnia br. firma zakupiła kolejne 14 620 bitcoinów. Jak napisano w dokumentach, łączna kwota zapłacona za tę ilość wyniosła 614,7 miliona dolarów. Oznacza to średnią cenę zakupu BTC na poziomie 42 110 dolarów.

Tak więc na ten czas firma posiadała już 189 150 BTC, na które przeznaczono łącznie około 5,895 miliardów dolarów po średniej cenie 31 168 dolarów za 1 BTC.

Dlaczego wyżej napisałem, że zapewne jeszcze dwie lub trzy wycieczki na kolejne zakupy i firma przegoni rząd USA? Otóż różnica ilości posiadanych bitcoinów to już jedynie 20 000 BTC, a w rządowym portfelu znajduje się 210 429 sztuk tego aktywa.

Na dany moment dowodzone przez Michael Saylora przedsiębiorstwo kontroluje już 1% krążącej w obiegu podaży króla kryptowalut. Myślicie, że przegonienie rządu jest jedną z ambicji tego bitcoinowego byka? Być może, ale John Deaton, czyli naczelny prawnik firmy Ripple, twierdzi, że inny z HODLerów jest celem do przegonienia. Kto jeszcze został na rynku jako posiadacz większej ilości BTC niż MicroStrategy i rządu USA?

MicroStrategy chce być graczem #1?

Wspomniany prawnik odniósł się do wpisu innego entuzjasty bitcoina, a dokładnie do Maxa Keisera. Ten kontrowersyjny maksymalista BTC napisał dziś na X, że Saylor aspiruje do kontroli nie 1, a 5% całkowitej podaży tej kryptowalut. Byłaby to ilość 1 050 000 bitcoinów.

Deaton natomiast stwierdził, że założyciel MicroStrategy najwidoczniej chce przegonić samego Satoshi’ego Nakamoto.

Anonimowy twórca (lub grupa twórców) bitcoina posiada na swoim adresie portfela 1,1 miliona BTC. Przy obecnych kursach ilość ta odpowiada kwota 47,3 miliarda dolarów.

Kto ma najwięcej BTC?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.