Tesla sprzedała 75% posiadanych bitcoinów | Wiadomości | CrypS.

Tesla sprzedała 75% posiadanych bitcoinów

Anna Sutowicz
Tesla sprzedała 75% swoich BTC

Tesla przekonwertowała ok. 75% bitcoinów (BTC) na walutę fiducjarną. Elon Musk wyjaśnia dlaczego.


Według opublikowanego we wtorek raportu finansowego Tesli za II kwartał 2022 roku, producent samochodów sprzedał 75% BTC. Sprzedaż przyniosła firmie dodatkowe 936 mln USD w gotówce. Jaki jest powód tej decyzji?

Wszystko przez COVID-19

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, powiedział, że decyzja jego firmy o sprzedaży większości posiadanych przez nią bitcoinów nie powinna być traktowana jako werdykt w sprawie tej kryptowaluty. Musk wyjaśnił, że Tesla musiała zlikwidować swoje udziały, w obawie o ogólną płynność z powodu przestojów w Chinach:

Powodem, dla którego sprzedaliśmy kilka naszych udziałów w bitcoinach, było to, że nie byliśmy pewni, kiedy blokada COVID w Chinach się złagodzi. Dlatego ważne było dla nas, aby zmaksymalizować naszą pozycję gotówkową, biorąc pod uwagę niepewność związaną z blokadą COVID w Chinach.

Mimo tego, że pod koniec maja Chiny złagodziły ograniczenia spowodowane pandemią COVID-19, to wzrost liczby przypadków w Pekinie oraz w innych regionach uznawanych za kluczowe skłonił rząd do ponownego narzucenia przepisów.

Tesla pozostanie otwarta na BTC

Mimo sprzedaży, Elon Musk zapowiedział, że Tesla pozostaje otwarta na zwiększenie swoich zasobów BTC w przyszłości. Musk wyjaśnił, że głównym celem Tesli jest „przyspieszenie nadejścia zrównoważonej energii”. Może zatem ponownie zaakceptować BTC, jeżeli potwierdzi, że przemysł wydobywczy tej kryptowaluty zmierza w kierunku energii odnawialnej. Musk dodał:

Nie jesteśmy ani tu, ani tam na kryptowalutach.

Całkowity zysk kwartalny firmy wyniósł 16,93 mld USD. Tesla przestała akceptować BTC do płatności samochodowych w maju ubiegłego roku ze względu na obawy środowiskowe związane z wydobyciem tej kryptowaluty.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Amerykanin Keith Johnson oskarżył firmy Tesla i SpaceX oraz ich szefa Elona Muska o promowanie „piramidy kryptowalutowej”. Powód wystąpił o odszkodowanie w wysokości 258 mld USD.

Tesla sprzedała 75% swoich BTC
reklama
reklama