Ile będzie kosztował BTC podczas kolejnego halvingu? | Wiadomości | CrypS.

Ile będzie kosztował BTC podczas kolejnego halvingu?

Halving bitcoina

Pomimo swojego wcześniejszego sukcesu, model stock-to-flow w zeszłym roku nie pokrywał się z rzeczywistością. Jego twórca wciąż wyraża jednak wiarę w podstawowe aktywo. Ostatnio przedstawił możliwe scenariusze dla BTC na kolejny halving, który ma nastąpić już za rok.


S2F prognozuje BTC na poziomie 60 000 USD

O modelu S2F mówiło się wiele w ciągu ostatnich kilku lat. Większość bitcoinowych maksymalistów wspierało go, biorąc pod uwagę jego bycze prognozy cenowe. Wiele innych osób jednak krytykowało go, gdy ten zaczął odbiegać od rzeczywistości. Model ten bierze od uwagę zapas jako wielkość istniejących rezerw oraz przepływ – roczną podaż bitcoinów na rynku.

Model miał dobrą passę przez kilka pierwszych lat. Jednak nie udało mu się nawet zbliżyć do osiągnięcia swoich najnowszych prognoz, w tym przekroczenia sześciocyfrowej ceny pod koniec ubiegłego roku.

Halving, czyli wydarzenie, które zmniejsza produkcję BTC o połowę mniej więcej co cztery lata (210 000 bloków), jest istotną częścią modelu. Zmniejsza bowiem przepływ (roczną podaż). Następne tego typu wydarzenia ma mieć miejsce mniej więcej za rok. PlanB nakreślił, gdzie bitcoin będzie w tym momencie pod względem ceny w USD.

Zapewnił, że aktywo będzie notowane na poziomie około 60 000 USD (lub ponad 2x od obecnej ceny) i będzie nadal rosło po czwartym halvingu.

Bitcoin i prawo Metcalfe’a

PlanB poruszył również prawo Metcalfe’a, które twierdzi, że wartość finansowa lub wpływ sieci (telekomunikacyjnej) jest proporcjonalny do liczby podłączonych i działających użytkowników. W ten sposób uzasadniał swoją prognozę ceny BTC.

Chociaż Prawo Metcalfe’a zwykle odnosi się do pewnego rodzaju sieci, blockchain Bitcoin również działa jako jedna z nich i wzrasta pod względem aktywnych użytkowników i posiadaczy BTC.

 

Halving bitcoina



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.