HODLujesz kryptowaluty? Generuj dochód pasywny dzięki programowi Binance Earn | Wiadomości | CrypS.

HODLujesz kryptowaluty? Generuj dochód pasywny dzięki programowi Binance Earn

Binance Earn

HODLing, czyli długoterminowe trzymanie swoich kryptowalut w portfelu bez ich sprzedawania, jest na tym rynku zdrową praktyką. Jak wiadomo, bitcoin oraz altcoiny doświadczają cyklicznie okresów hossy, jak i bessy, więc w dłuższym czasie silnych spadków warto zachować chłodną głowę, by nie ulec presji sprzedażowej. Jednakże trzymanie tokenów w portfelu nie musi wiązać się z bezczynnością, a można na tym jeszcze dodatkowo zarobić. 


  • Za pośrednictwem programu Binance Earn jesteśmy w stanie dalej HODLować nasze kryptowaluty, a równocześnie generować przy tym dodatkowy dochód pasywny. Jest to bowiem program zawierający różne oferty finansowe, dzięki którym możemy powiększać nasz kapitał bez aktywnego tradingu na giełdzie,
  • W tym artykule przedstawimy Wam dwa segmenty tego programu. Będzie to opcja Simple Earn oraz udział w różnych Launchpoolach od tej topowej platformy,

Co zrobić z tokenami jeżeli jesteśmy HODLerami?

Wielu ludzi oszczędza swoje pieniądze trzymając je w bankach na tradycyjnych rachunkach, przez co jedynie mogą one stracić na wartości na skutek inflacji i opłat egzekwowanych za korzystanie z usług danej instytucji. Trzymanie pieniędzy fiducjarnych w miejscu, gdzie sobie bezczynnie spoczywają, nie przyniosło jeszcze nikomu pasywnego dochodu.

Tak samo jest z cyfrowymi aktywami, które HODLujemy. Kupujemy przykładowo bitcoina na dołku, czyli w momencie, gdy jego kurs znajduje się na niskich poziomach, a następnie czekamy miesiącami, a często i latami, aż jego wartość na rynku wzrośnie na tyle, byśmy mogli go sprzedać z satysfakcjonującym nas zyskiem.

Ogólnie, to ta praktyka nie jest zła, a HODLing stanowi podstawę mądrego obchodzenia się z cyfrowymi aktywami, o ile oczywiście potrafimy dobrze zabezpieczyć dostęp do naszych kluczy prywatnych.

Jednakże warto mieć na uwadze, że przez ten czas, gdy oczekujemy wzrostów na wykresach cenowych danych tokenów w długim terminie, to również możemy je przeznaczyć na poczet inicjatyw, które pozwolą nam dodatkowo na tym zarobić. Co najważniejsze, nie łączy się to z żadnym ryzykiem strat.

Z takim właśnie rozwiązaniem przychodzi do inwestorów giełda Binance, której program Earn oferuje nam pakiet wielu wartych rozważenia opcji dochodu pasywnego. Weźmy dziś na warsztat dwie z dostępnych opcji (a jest ich sporo!), czyli Simple Earn oraz Binance Launchpool.

Simple Earn od Binance. Czy to się opłaca?

Simple Earn to specjalny pakiet opcji, który łączy ze sobą możliwości generowane przez staking kryptowalut na platformie Binance oraz korzyści z uczestnictwa w programie Savings, czyli kryptowalutowych oszczędności będącym atrakcyjniejszą alternatywą do niskoprocentowych lokat w banku.

Simple Earn opiera się na tym, że klienci giełdy deponują swoje cyfrowe aktywa na dany okres czasu, za co otrzymują z tego tytułu coś na podobieństwo odsetek, z tym że w postaci różnych nagród. Dostępna jest także opcja elastycznego depozytu, czyli możliwość wypłacenia swojego kapitału w każdym momencie.

Wyjaśnijmy jeszcze, na czym dokładnie polega różnica pomiędzy Simple Earn a Binance Staking i Binance Savings. Otóż założona przed laty przez Changpeng Zhao firma wyszła do swoich użytkowników z dużym ułatwieniem dla ich działań łącząc z sobą wyżej wymienione produkty w jedną opcję. Tak więc Simple Earn stanowi hybrydę pakietu stakingowego oraz oszczędnościowego.

binance simple earn

Jak natomiast wygląda obliczanie sumy, jaką wygenerowaliśmy dla siebie w postaci dochodu pasywnego z tytułu tego programu? Zyski są sumowane według prostego wzoru, a wynik jest zaokrąglany do 8 miejsc po przecinku. Schemat wygląda następująco:

Nagrody = Zdeponowane aktywa * APR/365

Należy wiedzieć jednak, że APR (Annual Percentage Rate, czyli roczna stopa procentowa) jest zmienne w przypadku produktów Stałych jak i Elastycznych (czyli to, o czym pisaliśmy wyżej). Oznacza to, że finalnie wygenerowany dochód pasywny w postaci nagród może być inny niż początkowe szacunki.

Kiedy zaczynają być naliczane odsetki? Dopiero o północy następnego dnia. Oznacza to, że za pierwszy dzień subskrypcji nie otrzymujemy żadnych nagród. Twoje zarobki zostaną następnie wysłane do portfela spot następnego dnia od pierwszego naliczenia między północą a godziną 8:00 rano.

Więcej o Simple Earn dowiecie się z tego miejsca.

Binance Launchpool – bądź krok przed innymi traderami

Launchool natomiast jest platformą, dzięki której użytkownicy Binance mogą zdobywać tokeny młodych i obiecujących projektów za darmo. Jedynie musimy w zamian przeznaczyć swoje kryptowaluty w ramach stakingu lub farmingu, aczkolwiek nie wiąże się to przecież z żadnym dodatkowym kosztem.

Tokeny projektów wspieranych przez tę topową giełdę są w następnie tego wysyłane do naszych portfeli w ramach konta spot. Ich ilość jest oczywiście uzależniona od tego, ile aktywów od siebie przeznaczyliśmy na poczet stakingu/farmingu.

Binance Launchpool

Istotne jest to, że nowe tokeny zdobywamy łącznie przez 30 dni, a pierwsze 7 dni z tego okresu ma miejsce jeszcze przed publicznym listingiem kryptowaluty na giełdzie Binance.

I drugi ważny fakt, przeznaczone przez nas kryptowaluty oraz nowo zdobyte tokeny można wypłacić w każdym momencie. Zazwyczaj pozyskiwanie tokenów odbywa się za pomocą najpopularniejszych kryptowalut, takich jak BTC, ETH, USDT, BNB, choć jest to zależne od danego projektu.

Przykładem tego typu inicjatyw było pojawienie się na Launchpadzie tokenów PORTAL, gdzie ROI wynosiło 23,809 tokenów PORTAL co godzinę za staking w puli BNB, a w przypadku stakingu FDUSD było to 5,952 sztuk.

Zaletą Launchpooli jest także to, że zgarniamy za darmo tokeny, które za jakiś czas mogą okazać się bardzo popularne wśród traderów, przez co ich wartość rynkowa może szybko wzrosnąć. Tak było chociażby w przypadku projektu PIXELS, o którym pisaliśmy w tym miejscu.

Binance Earn



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.