Hakerzy przejęli konta brytyjskiej armii na YouTube i Twitterze | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy przejęli konta brytyjskiej armii na YouTube i Twitterze

Mariusz Przepiórka
USA ostrzegają przed hakerami Lazarusa

W trakcie weekendu oficjalne konta armii brytyjskiej na Twitterze i YouTube zostały przejęte przez hakerów, którzy wykorzystali je do promowania projektów związanych z NFT.


Hakerzy początkowo zmienili zdjęcia profilowe konta, baner i opis, aby promować Bapesclan NFT – kolekcję, która przedstawia małpy z kreskówek. Osoby kontrolujące konto promowały później inną kolekcję o nazwie The Possessed.

Armia odzyskała kontrolę nad kontem w niedzielę wieczorem. Poinformowała o tym na Twitterze, pisząc: „Przepraszamy za tymczasową przerwę w działaniu konta. Przeprowadzimy pełne dochodzenie i wyciągniemy wnioski z tego incydentu. Dziękujemy za obserwowanie naszego konta. Wkrótce przywrócimy normalne funkcjonowanie”.

Na YouTube zamieszczono filmy promujące kryptowaluty, na których widniały wizerunki dyrektora generalnego Tesli Elona Muska. Zwrot nastąpił w chwili, gdy samozwańczy twórca projektu NFT The Possessed uderzył w hakerów na twitterze, twierdząc, że się pod niego podszywają.

Konta armii bez odpowiednich zabezpieczeń?

Ataki hakerskie na zweryfikowane konta, tak jak to odbyło się w tym przypadku, są powszechne w świecie NFT i stanowią metodę przeprowadzania oszustw za pomocą rozdawania nagród lub sprzedaży fałszywych NFT przez oficjalnie wyglądające źródła. To włamanie wskazuje na brak dodatkowych warstw bezpieczeństwa na oficjalnych kontach rządu brytyjskiego. Potencjalnie można było temu zapobiec poprzez takie środki jak dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Włamanie mogło również zostać przeprowadzone przez właściciela odwiedzającego złośliwy adres URL.

Armia brytyjska ma obecnie 362 000 obserwujących na Twitterze, natomiast kanał na YouTube subskrybuje 177 000 widzów.

USA ostrzegają przed hakerami Lazarusa
reklama
reklama