Hakerzy przejęli konta brytyjskiej armii na YouTube i Twitterze | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy przejęli konta brytyjskiej armii na YouTube i Twitterze

Redaktor: Michał Misiura
Fałszywe ogłoszenia o pracę Coinbase

W trakcie weekendu oficjalne konta armii brytyjskiej na Twitterze i YouTube zostały przejęte przez hakerów, którzy wykorzystali je do promowania projektów związanych z NFT.


Hakerzy początkowo zmienili zdjęcia profilowe konta, baner i opis, aby promować Bapesclan NFT – kolekcję, która przedstawia małpy z kreskówek. Osoby kontrolujące konto promowały później inną kolekcję o nazwie The Possessed.

Armia odzyskała kontrolę nad kontem w niedzielę wieczorem. Poinformowała o tym na Twitterze, pisząc: „Przepraszamy za tymczasową przerwę w działaniu konta. Przeprowadzimy pełne dochodzenie i wyciągniemy wnioski z tego incydentu. Dziękujemy za obserwowanie naszego konta. Wkrótce przywrócimy normalne funkcjonowanie”.

Na YouTube zamieszczono filmy promujące kryptowaluty, na których widniały wizerunki dyrektora generalnego Tesli Elona Muska. Zwrot nastąpił w chwili, gdy samozwańczy twórca projektu NFT The Possessed uderzył w hakerów na twitterze, twierdząc, że się pod niego podszywają.

Konta armii bez odpowiednich zabezpieczeń?

Ataki hakerskie na zweryfikowane konta, tak jak to odbyło się w tym przypadku, są powszechne w świecie NFT i stanowią metodę przeprowadzania oszustw za pomocą rozdawania nagród lub sprzedaży fałszywych NFT przez oficjalnie wyglądające źródła. To włamanie wskazuje na brak dodatkowych warstw bezpieczeństwa na oficjalnych kontach rządu brytyjskiego. Potencjalnie można było temu zapobiec poprzez takie środki jak dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Włamanie mogło również zostać przeprowadzone przez właściciela odwiedzającego złośliwy adres URL.

Armia brytyjska ma obecnie 362 000 obserwujących na Twitterze, natomiast kanał na YouTube subskrybuje 177 000 widzów.

Fałszywe ogłoszenia o pracę Coinbase



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.