Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
Gemini to regulowana giełda kryptowalut ze Stanów Zjednoczonych, będąca 10 największą tego typu platformą na świecie (pod względem dziennych obrotów). W jej ofercie znajduje się ponad 120 różnych kryptowalut i tokenów. Wśród obłsugiwanych walut tradycyjnych znajdziemy USD, AUD, CAD, EUR, GBP, SGD, HKD, COP.
Jedną z głównych rynkowych przewag Gemini jest ugruntowany status prawny w USA, gdzie podlega pod regulacje Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYSDFS) oraz NY Banking Law. Giełda została uruchomiona w październiku 2015 r. przez braci bliźniaków Camerona i Tylera Winklevossów, którzy wykorzystali w ten sposób część z 65 mln USD, wygranych w sprawie wytoczonej przeciwko Markowi Zuckerbergowi (Facebook ukradł ich pomysł).
Korzystasz z Gemini?
Oceń swoją giełdę lub podziel się komentarzem
Wciąż szukasz giełdy: sprawdź nasz ranking giełd kryptowalut
W ciągu zaledwie dwóch lat od swojego powstania Gemini znalazła się na liście 20 giełd kryptowalut z najwyższym wolumenem obrotu bitcoina na świecie. Platforma obsługuje główne kryptowaluty takie jak BTC i ETH oraz ponad 120 innych starannie sprawdzonych altcoinów. W połowie 2022 roku, w jej ofercie znajduje się 9 walut FIAT, a wśród nich: USD, EUR, GBP, AUD, CAD, KHD, SGD. Co ciekawe, giełda posiada tylko jednego stablecoina, którym jest emitowany przez nią Gemini Dollar (GUSD) wspierany przez amerykańskiego dolara.
Podczas rejestracji konta w serwisie, użytkownik jest zobowiązany do podania swojego imienia, nazwiska, adresu e-mail, adresu zamieszkania, a także do przesłania kopii dokumentu tożsamości. W przypadku otrzymania zapytań o klientów, giełda będzie zmuszona współpracować z amerykańskim urzędem skarbowym i dostarczyć mu dane o osobach, które uchylają się od płacenia podatków.
Większość cyfrowych aktywów giełdy znajduje się na zimnych portfelach, zaś zasoby online hostowane są za pośrednictwem Amazon Web Services. Sama usługa Amazon Web domyślnie wykorzystuje uwierzytelnianie wieloczynnikowe, wielopoziomowe kontrole dostępu, a także dedykowane sprzętowe moduły bezpieczeństwa.
W biurach giełdy nie znajduje się nic wartościowego, w tym klucze prywatne, które przechowywane są w strzeżonych, sekretnych miejscach. Pracownicy podlegają ścisłej kontroli, a ich przeszłość kredytowa i kryminalna jest dokładnie prześwietlana na etapie rekrutacji. Potwierdzeniem na przestrzeganie przez giełdę najlepszych standardów bezpieczeństwa, jest przejście przez nią audytu SOC 2, przeprowadzanego przez niezależnych ekspertów.
Dolary użytkowników są ubezpieczone przez Federalną Korporację Gwarantowania Depozytów (FDIC) oraz fundusze znajdujące się w Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Ponadto Gemini utworzyło firmę ubezpieczeniową Nakamoto, która gwarantuje bezpieczeństwo środków zdeponowanych na zimnych portfelach, na kwotę 200 mln USD. Ubezpieczone są także gorące portfele, jednak szczegóły dotyczące tej umowy nie są upublicznione. Wszystkie środki klientów są oddzielone od kont biznesowych i operacyjnych. Giełda prowadzi program bug bounty.
Gemini nigdy nie padło ofiarą ataku hakerskiego i ma opinię solidnie chronionej. Dostęp do konta użytkownika oraz transakcje są uwierzytelniane dwuskładnikowo. Połączenie z systemem jest szyfrowane za pomocą protokołu HTTPS. Gemini posiada system wykrywający podejrzane transakcje. Dodatkowo operacje potwierdzają osobiście pracownicy giełdy. Stosowane są tokeny oraz klucze sprzętowe.
W zamian za wysokie bezpieczeństwo i niezawodność serwisu, Gemini pobiera jedne z najwyższych opłat handlowych na rynku. Z drugiej strony klienci giełdy mogą korzystać z 10 darmowych wypłat dla dowolnych kryptowalut (a opłaty w tym segmencie stanowią główny zarobek większości platform). Opłaty są naliczane dopiero po przekroczeniu bezpłatnego limitu, według tabelki na stronie giełdy. Założenie konta oraz dokonywanie wpłat jest darmowe.
Wielkość opłat handlowych na Gemini zależy od wielkości zlecenia. Niezależnie od typu (maker/taker), wszyscy klienci płacą stałą prowizję w postaci 0.99 USD / 1 EUR / 0.75 GBP / 1.5 AUD przy transakcjach o wartości poniżej 10 000 USD. Do tego należy doliczyć opłatę manipulacyjną giełdy w wysokości 0,50%. W wyższych przedziałach prowizja zwiększa się, aż do 2.99 USD dla zleceń do 200 tys. USD. Powyżej tej kwoty, klient płaci 1.49%.
Zespół wsparcia klienta wyjaśnia dokładny sposób naliczania opłat handlowych za pomocą przykładów znajdujących się pod linkiem.
Klienci Gemini mogą wpłacać i wypłacać pieniądze za pośrednictwem przelewu kryptowalutowego (z użyciem zewnętrznego portfela) oraz przelewu bankowego – tradycyjnego i elektronicznego (zawsze za darmo). Giełda udostępnia także opcję zakupu kryptowalut przy użyciu karty kredytowej, jednak wiąże się ona z opłatą 3.49% (+ koszt przewalutowania).
Gemini to giełda kryptowalut, która umożliwia handel różnymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i inne.
Gemini zostało założone przez braci Winklevoss – Tylera i Camerona, którzy są również znani jako pierwsi inwestorzy w Facebooka.
Gemini jest jedną z najbezpieczniejszych giełd kryptowalut na rynku. Ma zintegrowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak weryfikacja dwuskładnikowa, przechowywanie aktywów w zimnych portfelach, ubezpieczenie na wypadek utraty środków i inne.
Wielkość opłat handlowych na Gemini zależy od wielkości zlecenia. Niezależnie od typu (maker/taker), wszyscy klienci płacą stałą prowizję w postaci 0.99 USD / 1 EUR / 0.75 GBP / 1.5 AUD przy transakcjach o wartości poniżej 10 000 USD. Do tego należy doliczyć opłatę manipulacyjną giełdy w wysokości 0,50%. W wyższych przedziałach prowizja zwiększa się, aż do 2.99 USD dla zleceń do 200 tys. USD. Powyżej tej kwoty, klient płaci 1.49%.
Gemini umożliwia wpłaty i wypłaty w różnych walutach, w tym w dolarach amerykańskich, euro i innych. Do wpłat i wypłat można używać karty kredytowej/debetowej, przelewu bankowego, PayPal, a także innych metod.
Tak, na Gemini można korzystać z dźwigni finansowej. Dźwignia finansowa jest dostępna dla wybranych instrumentów finansowych i zależy od ustawień konta i profilu inwestycyjnego.
Sma giełda całkiem spoko ale sama rejestracja i papierologia z tym związana przeraża 🙂 Zrezygnowałem w trakcie…
Nasz ranking giełd kryptowalut pozwala ocenić nie tylko bezpieczeństwo danej giełdy, ale również poznać opinie jej użytkowników.
Poniżej wyjaśnienie poszczególnych elementów rankingu:
Dodatkowo każda giełda posiada oznaczenia w formie odznak, które symbolizują konkretne zdarzenia i cechy giełdy:
AML/KYC – kwadrat zielony – pełne KYC; kwadrat biały – brak KYC; kwadrat biało/zielony – częściowe KYC.
Lupa – giełda współpracuje z organami podatkowymi i wydaje im dane na temat swoich użytkowników (potwierdzone przypadki).
Atak hakerski lub poważna awaria w ostatnich 30 dniach.
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad miesiąc temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad 3 miesiące temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad pół roku temu).
Brak ataków i awarii w ciągu ostatniego roku
Tarcza – giełda nigdy nie padła ofiarą ataku hakerskiego oraz nie miała poważnych incydentów.
Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.
Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.
Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.
Aktualnie brak postów.