Utility tokens | Słownik | CrypS.

Utility tokens

Tokeny użytkowe (ang. utility) to tokeny, które dają dostęp do produktu lub usługi wyprodukowanej przez konkretną firmę. Myślą przewodnią tego rodzaju tokenów jest to, że użytkownicy będą z nich korzystać – i z usług, do których są one przywiązane – a nie je przechowywać.

W 2017 roku firma Filecoin zebrała 257 milionów dolarów, sprzedając tokeny, które umożliwią użytkownikom dostęp i korzystanie z jej zdecentralizowanej platformy przechowywania danych w chmurze.

Przykłady tokenów użytkowych

  • Golem – Rodzaj sieci, która pozwala ludziom na wynajęcie mocy obliczeniowej od innych.
  • Basic Attention Token (BAT) – token przeznaczont dla branży reklamowej.
  • Filecoin – rodzaj scentralizowanego magazynu danych w chmurze.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.