DYOR (Do Your Own Research) | Słownik | CrypS.

DYOR (Do Your Own Research)

DYOR, czyli skrót od zdania “Do Your Own Research” jest często używanym zwrotem w społeczności kryptowalut. Mówi ono nam o tym, abyśmy wykonali swoje badania (tzw. research) i przypomina inwestorom o tym, że są odpowiedzialni za swoje decyzje inwestycyjne. DYOR ma na celu zmniejszenie liczby niedoinformowanych inwestorów i zachęca ich do zbadania i zrozumienia kryptowaluty przed zainwestowaniem w nią.

Używanie tego zwrotu rozpoczęło się podczas fali projektów ICO, gdy inwestorzy często byli oszukiwani przez nielegalne projekty Initial Coin Offering. Obecnie słówko DYOR jest używane na wielu grupach kryptowalutowych, gdzie niedoświadczeni inwestorzy pytają, czy warto zainwestować w dany projekt/kryptowalutę. Zasada “Do Your Own Research” jest uważana za jeden z najważniejszych aspektów bycia inwestorem kryptowalutowym.

 

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.