Security tokens | Słownik | CrypS.

Security tokens

Security tokens – są tokenami, które można wymieniać na jakąś wartość. Termin security (umowa inwestycyjna) pochodzi od terminu finansowego o tej samej nazwie, który odnosi się do nazwy nadanej zamiennemu, zbywalnemu aktywowi, mającym wartość finansową. Można je porównać do papierów wartościowych.

Security token może reprezentować udział w spółce, prawo głosu w spółce, jednostkę wartości lub wszystkie trzy. Kluczową różnicą między security tokenem a umową inwestycyjną jest to, że security token jest automatycznie organizowany i zarządzany za pomocą smart kontraktów.

Security tokeny cieszą się dużym zainteresowaniem świata finansów, dzięki możliwości odcięcia pośredników od procesu transakcyjnego, obniżeniu kosztów tworzenia i utrzymania umów inwestycyjnych oraz zwiększeniu przejrzystości, dzięki zapisywaniu wszystkich transakcji w zdecentralizowanej księdze (blockchainie).

Być może największą i najważniejszą koncepcją potrzebną do zrozumienia security tokenów jest to, że są one rodzajem tokenów, które muszą być zgodne z wymogami organów nadzoru finansowego. Sprzedaż tego typu tokenów została nazwana Security Token Offerings (STO), i jest zaprojektowana z myślą o inwestorach instytucjonalnych.

Przykłady Security Tokenów

  • Polymath – jest platformą security tokenów, która wykorzystuje standard tokenów ST-20, w celu zapewnienia zgodności z przepisami rządowymi podczas emisji cyfrowych umów inwestycyjnych. Polymath jest platformą podobną do Ethereum, ale zamiast tworzyć tokeny użytkowe, oferuje udziały w firmie – model, który ma dobrze ugruntowane ramy regulacyjne. Polymath koncentruje się na KYC, AML i innych aspektach prawnych, aby zapewnić zgodność z przepisami dotyczącymi umów inwestycyjnych.
  • Swarm – chce pomóc w tokenizowaniu aktywów świata rzeczywistego, takich jak nieruchomości, odnawialne źródła energii i rolnictwo.
  • Tokeny.com – platforma przeznaczona do pomocy ludziom w uruchamianiu własnych tokenów.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.