Hakerzy wyłudzili pieniądze za listing na Binance przy pomocy deepfake | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy wyłudzili pieniądze za listing na Binance przy pomocy deepfake

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
jak działa deepfake

Grupa hakerów podszywa się pod CCO Binance Patricka Hillmanna i za pomocą deepfake wyłudza środki od krypto projektów. W jaki sposób? Oferując im listing tokenów na platformie.


Rozmowy odbywały się za pomocą Zoom. Oszustwo wyszło na jaw, gdy przedstawiciele projektów skontaktowali się bezpośrednio z Hillmannem, aby podziękować mu za jego “pomoc”.

deepfake binance

CCO Binance nie podał, które projekty kryptowalutowe zostały zaatakowane i jakie szkody majątkowe wyrządzili im hakerzy.

Podkreślił również, że proces notowań na giełdzie nie angażuje osób trzecich, a zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez specjalny formularz na oficjalnej stronie internetowej.

Przypomnijmy, że w maju na Twitterze krążył deepfake przedstawiający Elona Muska, w którym namawiał on do zainwestowania w scam.

jak działa deepfake



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.