Czy ten token jest następcą Dogecoina na memecoinowym podium? | Wiadomości | CrypS.

Czy ten token jest następcą Dogecoina na memecoinowym podium?

Autor: Reklama
Czy ten token jest następcą Dogecoina na memecoinowym podium?

W tym tygodniu na rynku krypto pojawiła się nowa przedsprzedaż. Mowa o tokenie $DOGEVERSE. Ten projekt wzbogaca znane uniwersum dogecoina – pierwszego, i nadal najpopularniejszego memecoina – o nowe praktyczne funkcjonalności.


Wśród nich znajdują się między innymi staking z APY powyżej 1000% czy wielołańcuchowość. Według bacznie obserwujących rynki kryptowalut osób, to właśnie te aspekty przesądziły o niebywałym sukcesie tego tokena w przedsprzedaży. W ciągu zaledwie cztery dni projekt zdobył ponad 1,5 miliona wstępnego finansowania od inwestorów. 

Dogecoin i jego następcy: krótka historia

Dogecoin jest uważany za pierwszego memecoina na rynku kryptowalut. Czołowym graczem w pompowaniu jego ceny okazał się wielokrotni Elon Musk. To właśnie dzięki niemu DOGE umocnił swój status wśród 10 najpopularniejszych kryptowalut w historii. O Dogecoinie mówi się także w kontekście ogromnej akceptacji i popularyzacji kryptowalut. 

Musk nadal wspiera rozwój dogecoina. W zeszłym roku przejęty przez miliardera Twitter, który został przebrandowany na X, chwilowo zmienił swoje logo właśnie na symbol dogecoina, co wiązało się ze wzrostem ceny.

Obecnie mówi się o tym, że Musk rozważa użycie dogecoina jako metody płatności dla Tesli lub na Twitterze. Jeśli zostanie wprowadzona, ta metoda może znacznie zwiększyć popularność, adopcję i wartość dogecoina.

Oryginalny dogecoin to jednak nie wyłącznie pozytywy – kryptowaluta była wiele razy krytykowana za brak praktycznych funkcjonalności. Wiele memecoinów wykorzystujących wizerunek psa rasy Shiba Inu, które się od tamtej pory pojawiły, rozwiązały ten problem, posługując się między innymi funkcjami stakingu. Jednym z takich projektów jest właśnie Dogeverse, który po ostatnich lekkich spadkach cen dogecoina plasuje się jako jego ewentualny następca. 

Doge

$DOGEVERSE zbiera 250 tys. w parę minut i 1,5 miliona w cztery dni

Dogeverse to nowy projekt memecoinowy, który wywołał niemałą furorę na rynku. W pierwsze parę minut swojej przedsprzedaży udało się zebrać 254 tys. dolarów, co według wielu ekspertów wskazuje na to, że kurs tego memecoina może nagle mocno wystrzelić. Po czterech dniach od uruchomienia ICO, zyski kryptowaluty wynoszą około 1,5 miliona dolarów.

Przedsprzedaż w kwietniu jest nieprzypadkowa. Data 20 kwietnia, czyli międzynarodowy Dzień Doge, jest historycznie dniem ogromnego wsparcia i zysków dla oryginalnego dogecoina, a co za tym idzie, i wszystkich memecoinów z shibą inu, które znajdują się w jego orbicie.

Dodatkowo, w związku z halvingiem bitcoina w tle, i niedawnym zatwierdzeniem ETF-ów w Stanach Zjednoczonych, nieprzerwanie trwa bardzo dobry okres dla całego rynku kryptowalut. Bitcoin wzbił się w zeszłym miesiącu na swoje nowe rekordy cenowe.

Jednak jeżeli te dwa czynniki nie wystarczą, aby pchnąć ceny Dogeverse w kosmos, mają szansę to uczynić innowacyjne funkcje projektu. Mowa między innymi o międzyłańcuchowości tokena. 

Cena Dogeverse to obecnie 0,00029 USD za token, a końcowa cena tokenów w przedsprzedaży wynosi 0,00030500 USD. Drugi etap cenowy (0,00029100 dolara za token) rozpocznie się za dwa dni lub po zebraniu 870 000 dolarów. Jako że pierwszy cel może zostać osiągnięty w przeciągu paru godzin, nie ma czasu do stracenia – po premierze giełdowej spodziewane są spore wzrosty.

Ukryta broń Dogeverse

W świecie krypto projekty muszą wykazać się ogromną innowacją lub uzbierać wokół siebie wielką społeczność fanów, aby przebić się względem setek konkurencyjnych monet.

Dogeverse to bardzo nietuzinkowy projekt, działa bowiem na łańcuchach Ethereum, BNB Smart Chain i Polygon. Planowane jest także uruchomienie tokena na łańcuchach takich jak Solana, Base czy Avalanche w dniu premiery na giełdach. 

Tak szeroko rozumiana idea wielołańcuchowości to coś, czego żaden memecoin jeszcze nie spróbował. Rozwiązanie to jest osiągnięte metodą Stake-to-Bridge, z której wcześniej korzystał między innymi popularny token Sponge. Dzięki temu, świat Dogecoina będzie mógł rosnąć jeszcze prędzej. 

Ten use-case jest dla twórców tokena wielkim powodem do dumy. Dogeverse to bowiem pierwszy memecoin, który startuje na sześciu najczęściej używanych łańcuchach poza blockchainem Bitcoina. To coś, czym warto się pochwalić. 

Jednym z blockchainów, na którym planowane jest uruchomienie tokenów Dogeverse w dniu premiery, jest Solana. Kiedyś wyśmiewana, teraz konkuruje z Ethereum, budując prawdziwe imperium i siedlisko popularnych memecoinów.

Maskotka DogeverseCosmo the Doge –  to mały psiak z niezwykłą zdolnością do przemieszczania się między galaktykami, co reprezentuje wielołańcuchowy wymiar projektu. 

Całkowita podaż tokenów Dogeverse to 200 miliardów. Dzięki inteligentnej tokenomii, wiele z nich zostało przeznaczonych na przedsprzedaż oraz staking. 

Podsumowanie: czy Dogeverse jest lepszym Dogecoinem?

Dogeverse symbolizuje nową erę w świecie memecoinów, która łączy humorystyczny charakter tej klasy aktywów z praktycznymi aspektami przemawiającymi do poważniejszych inwestorów. Projekt ten spaja klasyczny urok dogecoina z nowoczesnymi funkcjami takimi jak wielołańcuchowość czy staking. 

Dogeverse nie tylko oddaje honor dziedzictwu dogecoina, ale również angażuje w swój ekosystem nowych użytkowników, oferując im funkcje stakingu i zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo i rozwój sieci. Jeżeli tempo wyprzedawania tokenów utrzyma się, projekt ma szansę na zakończenie przedsprzedaży już w przeciągu paru tygodni.


Artykuł sponsorowany – nie traktuj zamieszczonych tutaj treści jako porady inwestycyjnej, przed podjęciem decyzji o inwestycji przeprowadź własną analizę każdego projektu.

Czy ten token jest następcą Dogecoina na memecoinowym podium?



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.