Elon Musk zastępuje logo Twittera logiem Dogecoin

Elon Musk zastępuje logo Twittera logiem Dogecoina

Anna Sutowicz
elon musk

Wczoraj Elon Musk wstrząsnął światem online, gdy zastąpił dotychczasowe logo na Twitterze logiem Dogecoin. Cena DOGE wzrosła o ponad 20%.


Użytkownicy Twittera w poniedziałek po południu mogli się bardzo zdziwić, kiedy zamiast popularnego logo, czyli ptaszka w kolorze niebieskim, pojawiło się logo Dogecoina. Symbolem Dogecoina jest Kabosu, czyli pies rasy Shiba Inu, którego zdjęcie stało się memem i obiegło cały świat. W wyniku tej zmiany, według wyliczeń Forbesa, po raz pierwszy od początku grudnia Dogecoin przekroczył próg 0,10 USD za monetę.

Nowe logo Twittera
Nowe logo Twittera

Elon Musk od dawna nazywa Dogecoin swoją ulubioną kryptowalutą. Posunięcie to wywołało falę komentarzy na Twitterze, a zaskoczeni użytkownicy wysyłali tweety wyrażające swoje zdumienie. Spekulowano nawet, że jest to działanie hakerów.

Wpis zamieścił również właściciel Twittera. Na memie “pieseł” Dogecoin pokazuje policjantowi dokument tożsamości ze słynnym ptaszkiem i mówi: “to stare zdjęcie”.

Elon Musk oskarżony o schemat „pump & dump”

Niektórzy znawcy potraktowali tę zmianę jako znak, że Elon Musk planuje zakup Dogecoina.

Tyle wart jest ten piesek w logo. Musk kolejny raz kręci wałek, parę osób się obłowi, parę straci oszczędności, nie ma sensu i konsekwencji działań. A dopiero zaczynamy erę matrixa, w której wszystko będzie jednocześnie prawdziwe i zmyślone  – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Jednak zmiana może być również związana z pozwem przeciwko Muskowi. Grupa inwestorów twierdzi, że biznesmen stworzył piramidę finansową, której celem było promowanie Dogecoina. Mimo tego, że wiedział, że waluta nie ma wewnętrznej wartości, to podniósł jej cenę za pomocą tweetów. Inwestorzy domagają się teraz odszkodowania w wysokości 258 mln USD. W ostatni piątek prawnicy Muska zwrócili się do sądu z wnioskiem o oddalenie sprawy. Przekonywali, że jego tweety o kryptowalucie były tylko żartami.

Od czasu premiery w 2013 roku Dogecoin walczył z plotkami o jego braku legitymizacji. Rynek krypto nadal jest przedmiotem częstych publicznych ataków ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz prokuratorów generalnych.

elon muskreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.