Na te słowa czekali wszyscy fani dogecoina. Elon Musk mówi o płatności kryptowalutą w swoich firmach | Wiadomości | CrypS.

Na te słowa czekali wszyscy fani dogecoina. Elon Musk mówi o płatności kryptowalutą w swoich firmach

Jacek Walewski
Elon Musk Dogecoin

Elon Musk powiedział, że inwestorzy kryptowalut za jakiś czas będą mogli kupić samochody Tesli za…. dogecoiny. Przekazał to podczas swojej niedawnej wizyty w zakładzie produkcyjnym firmy w Niemczech. 


  • Elon Musk potwierdził to, na co wielu z nas czekało: samochody Tesli będzie można za pewien czas kupować za dogecoiny.
  • W odpowiedzi kurs dogecoina wystrzelił.

Elon Musk chce ci sprzedać samochód za pieseła

Dotąd bitcoin kojarzył się z “lambo”. Inwestorzy kryptowaluty, którzy lubią dużo płacić za serwisy swojego samochodu, lubowali się w kupowaniu Lamborghini. A przynajmniej tak to wyglądało w świecie memów.

Teraz jednak wiele może się zmienić. Musk przyznał, że myśli o sprzedaży modeli Tesli za dogecoiny.

Kiedy można będzie kupić Teslę za dogecoina? Myślę, że w pewnym momencie powinniśmy to umożliwić

– powiedział na nagraniu przesłanym przez użytkownika X @dogeofficialceo.

Warto dodać, że Musk już wcześniej wielokrotnie otwarcie mówił, że jest zaintrygowany dogecoinem. Trudno tylko uznać, czy mówi to za każdym razem na poważnie, czy tylko żartuje (tak, ten gość ma dziwne poczucie humoru, wystarczy poznać imię jego syna: X Æ A-12).

Wcześniej biznesmen sugerował, że marzy mu się kariera CEO Dogecoina. Od dawna puszcza też oko do inwestorów, sugerując, że wprowadzi na X płatności kryptowalutami. Na razie kończy się na słowach. Możliwe, że będzie teraz tak samo.

To ostatnie jest tym bardziej realne, że pod koniec zeszłego roku Musk wspomniał, że nie poświęca już dużo czasu na myślenie o kryptowalutach. Oświadczył też, że X, jego własna platforma mediów społecznościowych, nigdy nie uruchomi swojego tokena czy blockchainowej waluty.

Kurs dogecoina reaguje na słowa Muska

Warto jednak zauważyć, że inwestorom dogecoina nie są potrzebne fakty. Wystarczą plotki i nadzieja. W odpowiedzi na słowa Muska cena dogecoina wzrosła o 8% w ciągu ostatnich 24 godzin. Oznacza to skok do 0,185 USD w momencie pisania tego tekstu. Przez ostatnie 7 dni DOGE drożał o 23%, zaś od początku roku o prawie 100%.

Elon Musk Dogecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.