Czekają nas kolejne pandemie Covid-19? Vitalik Buterin może odegrać kluczową rolę w badaniach nad wirusem | Wiadomości | CrypS.

Czekają nas kolejne pandemie Covid-19? Vitalik Buterin może odegrać kluczową rolę w badaniach nad wirusem

buterin

Współzałożyciel Ethereum – Vitalik Buterin – wraz z Crypto Relief oraz Sandeepem Nailwalem, planują przekazać 100 milionów dolarów na badania nad COVID-19. Środki mają także rozwinąć medycynę w Indiach. 


Fundusz Crypto Relief przekaże na ten cel 90 milionów dolarów w USDC, a sam Buterin odda od siebie 10 milionów dolarów. Zgodnie z informacjami udostępnionymi na Twitterze przez Nailwala w styczniu 2022 roku, fundusz Crypto Relief przekaże środki Buterinowi, aby fundusz kryptowalutowy z siedzibą w Indiach nie miał problemów prawnych. 

Buterin walczy z pandemią COVID-19

Pierwsza transza pieniędzy została przeznaczona na walkę z pandemią COVID-19 w Indiach poprzez pomoc humanitarną. Fundusz Crypto Relief opisuje siebie jako instytucja zarządzana przez społeczność, która dostarczyła pomoc finansową Indiom podczas pandemii COVID-19. W swoim tweecie z 8 czerwca bieżącego roku, Buterin wyjaśnił, że COVID-19 oraz przyszłe pandemie będą nadal stanowić duże ryzyko w XXI wieku. W związku z tym postanowił stworzyć globalne rozwiązanie, które wraz z postępem nauki zakończy, bądź usprawni leczenie ludzi podczas pandemii. 

Główne obszary badań

Buterin dodał, że wiele badań nad COVID-19 powinno być skupionych nad rozprzestrzenianiem się wirusa oraz budowaniem coraz lepszego sprzętu medycznego – w szczególności urządzeń do wentylacji, filtrów HEPA oraz eksperymentalnych technologii, takich jak promieniowanie UVC. Kolejny kierunek badań to analiza tego, jak długotrwale działająca pandemia rozwija się z czasem i wpływa na społeczeństwo. Według niego skutki COVID-19 nadal są jednym z największych obciążeń medycznych dla ludzi na całym świecie. 

Buterin i jego filantropia

To nie jest pierwsza filantropijna inicjatywa Buterina. W kwietniu 2022 roku przekazał darowiznę o wartości 5 milionów dolarów w Etherze (ETH) na “Pomoc dla Ukrainy”, aby usprawnić  jej obronę przed inwazją ze strony Rosji. To pokazuje, że Buterin nie tylko jest wybitnym programistą, lecz także człowiekiem, który chce zmieniać świat na lepsze. 

Kierunek – pokonanie pandemii 

Współzałożyciel Ethereum zdecydowanie stawia na pokonanie COVID-19 oraz wszystkich nowych pandemii. Z tego powodu przekazywanie kapitału na rozwój medycyny jest według niego dobrym pomysłem. Spore fundusze przeznaczone na badania mają przyczynić się do odkrycia nowych rozwiązań w walce z pandemią oraz pomóc w zrozumieniu i leczeniu skutków pocovidowych.

To świetna inicjatywa, która pomaga nie tylko ofiarom chorób i wojny, lecz także wskazuje obywatelom, że blockchain i kryptowaluty mogą być użyte w dobrym celu. Miejmy nadzieję, że rządy również to zrozumieją, a sieć Ethereum doświadczy potencjalnego napływu kapitału i nowych rozwiązań. 

buterin



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.