Cream Finance znowu zhackowane. Tym razem na 130 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Cream Finance znowu zhackowane. Tym razem na 130 mln USD

Redakcja
Hakerzy wycofują ponad 18 milionów dolarów z Cream Finance

Zdecentralizowany protokół pożyczkowy Cream Finance po raz kolejny ucierpiał w wyniku ataku wykorzystującego pożyczkę flash. Tym razem stracił różne kryptowaluty o wartości 130 mln USD. Jest to już trzecie udane włamanie w ciągu ostatniego roku.

Cream Finance potwierdził, że został zhackowany przez atak wykorzystujący pożyczkę flash. Jak twierdzi projekt, ucierpiały głównie tokeny Cream LP i inne monety ERC-20.

Atak jako pierwsza zidentyfikowała firma PeckShield. Dane z Etherscan pokazują, że podczas hacku skradziono 132 miliony z rynku C.R.E.A.M v1 na Ethereum, a następnie przesłano je do dwóch różnych portfeli.

Pożyczka flash obejmowała 68 różnych aktywów i kosztowała około 9 ETH gazu. Obecnie napastnik posiada na swoim kontrakcie tokeny o wartości 92 milionów dolarów. 22 miliony dolarów są w posiadaniu adresu twórcy kontraktu.

Token CREAM w kilka minut po ataku stracił aż 27% wartości. Jego cena zanurkowała bowiem z 152 do 111 dolarów.

To już trzeci raz tylko w tym roku, kiedy Cream Finance padł ofiarą hakerów. Jak informowaliśmy wcześniej, protokół pożyczkowy został zhakowany poprzez reentrancy atak na kontrakcie tokena AMP, tracąc szacunkowo 25 milionów dolarów w monetach AMP i tokenach ERC-20.

Jest to nie tylko największe włamanie Cream Finance. Według niektórych szacunków jest to trzecie co do wielkości włamanie w historii DeFi.

Hakerzy wycofują ponad 18 milionów dolarów z Cream Finance



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.