CoronaCoin - ktoś stworzył token "oparty o koronawirus" | Wiadomości | CrypS.

CoronaCoin – ktoś stworzył token “oparty o koronawirus”

Redaktor: Albert Czajkowski
coronacoin ncov token zabezpieczony dowodem śmierci

Chociaż pomysł wydaje się absurdalny, ktoś stworzył tokena opartego na rozprzestrzeniającym się koronawirusie COVID-19. Co to oznacza? Emisja to 7,6 mld CoronaCoinów, które reprezentują populację Ziemi. Tokeny są wypalane gdy liczba zakażeń i zgonów rośnie. Do teraz spalono już około 95 000 CoronaCoinów. 

Makabryczny token stworzono w standardzie ERC-20 i niektóre media, takie jak Bitcoinist zdążyły nazwać go już “matką wszystkich shitcoinów”. Człowiek stojący za CoronaCoinem posługuje się pseudonimem Sunny Kemp. Jak uważa urokiem tej monety jest spekulacja dotycząca rozprzestrzeniania się wirusa. W rozmowie z Reuterem stwierdza:

Niektóre osoby spekulują, że duża część zasobów zostanie spalona z powodu rozprzestrzeniania się wirusa, więc inwestują.

Na stronie projektu czytamy:

CoronaCoin jest pierwszym na świecie krypto z zabezpieczeniem “dowodu śmierci” (“proof of death”).

Wiele osób ze środowiska kryptowalut zdążyło wyrazić już swoje oburzenie nazywając CoronaCoina niemoralnym, pozbawionym smaku, chorym projektem. Sunny Kemp odrzuca jednak zarzuty twierdząc, że WHO emitujące obligacje pandemiczne, robi to samo co on. Ponadto obiecuje, że przekaże 20% dochodów na Czerwony Krzyż. Tokeny można kupić m.in. na giełdzie kryptowalut Saturn.Network. Obecnie NCOV kosztuje około 0,001 USD za sztukę.

coronacoin ncov token zabezpieczony dowodem śmiercireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.