Co warto wiedzieć o protokole Hooked | Wiadomości | CrypS.

Co warto wiedzieć o protokole Hooked

Redaktor: Michał Misiura
jak działa hooked protokół

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance kolejny raz uruchomiła akcję sprzedaży tokenów w Binance Launchpad. Tym razem giełda skupiła się na protokole Hooked i tokenie HOOK.


Hooked to protokół, który oferuje rozwiązania Learn & Earn oraz infrastrukturę wdrożeniową, która umożliwi użytkownikom przejście do nowego świata Web3. Twórcy protokołu uważają, że znacząca rewolucja Web3 może być osiągnięta poprzez grywalizację doświadczeń edukacyjnych i zwracanie wartości ekonomicznej użytkownikom.

Cele protokołu Hooked

Hooked ma na celu zapewnienie użytkownikom wartości ekonomicznej, a tym samym grywalizację procesu uczenia się, tak aby każdy – niezależnie od wcześniejszego doświadczenia w zakresie kryptowalut – mógł uzyskać dostęp do tego rynku, zarabiać i posiadać udział w kryptowalutach.

Funkcje

Dzięki zintegrowanym mechanizmom poleceń społecznych, aplikacja oferująca grywalizacyjne elementy uczenia się osiągnęła duży wzrost.

Brama do społeczności Web3: zaprojektowana z kilkoma intrygującymi zachętami, portfelem, który jest prosty w użyciu, oraz zdecentralizowaną tożsamością użytkownika.

Uproszczony system edukacyjny połączony z nauką opartą na doświadczeniach i dociekliwości.

Mechanika edukacji użytkowników

  1. PoWT (Proof of Work and Time) Mining Game: Wykorzystując tradycyjny mechanizm Proof-of-Work, gra zachęca graczy do spędzania czasu na platformie.
  2. Quiz to Earn: Użytkownicy mogą rozpocząć doświadczenie edukacyjne web3 i wygrać swoją pierwszą nagrodę w postaci tokena.
  3. Stake and Swap: Korzystając z portela Hooked Wallet, użytkownicy mogą przechowywać swoje aktywa kryptowalutowe, wykonywać operacje stakowania i wymiany oraz przenosić aktywa kryptowalutowe.
  4. Social Referral: Tworząc sieć powiązań społecznościowych Web3, użytkownicy mogą zdobywać atrakcyjne nagrody finansowe.

Oprócz wielu ekscytujących zachęt, Hooked oferuje klientom pełną gamę opcji wdrożenia do świata Web3, które obejmują:

  • Hooked Soulbound Token (Hooked SBT): działając jako jedna cyfrowa tożsamość, Hooked daje członkom społeczności dostęp do przestrzeni Web3 za pomocą tokena Hooked SBT.
  • Hooked Wallet: pierwszy w historii portfel kryptowalutowy społeczności Hooked ma intuicyjny interfejs użytkownika, infrastrukturę oraz oferuje przechowywanie aktywów Web3 i przyszłych transakcji.
  • Interakcje protokołu on-chain: Hooked gromadzi ogromne dane dotyczące zachowań on-chain, angażując wszystkie interakcje protokołów w sieci BNB, umożliwiając szeroką analizę zachowań i spostrzeżeń oraz ustanawiając podstawy do budowania społeczności i ekosystemu.

 Infrastruktura

Aby pomóc deweloperom i aplikacjom wejść w przestrzeń Web3, Hooked tworzy oprogramowanie pośrednie, takie jak rozwiązanie DID z jednym loginem, zintegrowana infrastruktura portfela i zintegrowany interfejs sieci społecznościowej.

Innym kluczowym elementem szybkiej i skalowalnej infrastruktury blockchain, którą zbuduje Hooked, jest możliwość przeniesienia danych, która posłuży jako podstawa do konsolidacji wszystkich aktywów i danych ekosystemu. Poprzez przeniesienie logiki obliczeniowej i danych na aplikację, Hooked ostatecznie stworzy swój ekosystem.

Struktura tokenów

Tokenomika Hooked wykorzystuje technikę segregacji, w której stosuje się strukturę zorientowaną na pojedynczy token ($HOOK) poszerzoną o token użytkowy tylko w ekosystemie ($HGT – Hooked Gold Token), odzwierciedlający rzeczywistą wartość i umożliwiający funkcjonalności wspólnych przypadków użycia.

– $HOOK: token zarządzający, który wyraża wartość ekosystemu w protokole Hooked.

– $HGT (Hooked Gold Token): pojedynczy token użytkowy, który istnieje w ramach ekosystemu. Zapewnia społeczności stałe zachęty i motywacje do dynamicznego wkładu.

– $uHGT (odblokowany Hooked Gold Token): token stworzony z systemu kontroli płynności $HGT w celu zmniejszenia ryzyka ataków spekulacyjnych, w których zmienność ceny tokena mogłaby zaszkodzić reputacji i wartości sieci.

Tokenomika

  • Typ tokena: BEP-20 w sieci BNB
  • Całkowita podaż tokena: 500 000 000 HOOK
  • Sprzedaż prywatna: 20% całkowitej podaży tokena
  • Sprzedaż społecznościowa: 5% całkowitej podaży tokena
  • Społeczność: 25% całkowitej podaży tokena
  • Ekosystem/Skarbiec: 30% całkowitej podaży tokena
  • Zespół i doradcy: 20% całkowitej podaży tokena

Pierwsza oferta giełdowa HOOK odbywa się na Binance w standardowym, dobrze znanym formacie. Giełda przez siedem kolejnych dni monitoruje stan posiadania toneków BNB użytkowników i na podstawie średniego dziennego salda toneków BNB określi, ile tokenów HOOK każdy z użytkowników będzie mógł zakupić.

W przedsprzedaży do klientów giełdy Binance trafi 25 000 000 tokenów HOOK, co stanowi 5% całkowitej podaży. Początkowa cena zakupu wynosi 0,10 USD, a na jednego użytkownika przypadnie maksymalnie 150 000 HOOK.

jak działa hooked protokół



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.