Co trzeci amerykański krypto inwestor padł ofiarą kradzieży | Wiadomości | CrypS.

Co trzeci amerykański krypto inwestor padł ofiarą kradzieży

Redaktor: Michał Misiura
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

W badaniu przeprowadzonym przez firmę Kaspersky ustalono, że około jedna trzecia amerykańskich krypto inwestorów padła ofiarą hakerów i straciła część swoich środków w wyniku kradzieży. Napastnicy zazwyczaj oszukują ofiary, wabiąc je do wejścia na fałszywą stronę internetową lub nakłaniając je do przyłączenia się do podejrzanej platformy inwestycyjnej.


Kaspersky przebadał 2000 dorosłych Amerykanów. Oszacował, że około 30% osób, które zainwestowało w kryptowaluty, stało się ofiarami kradzieży. Średnia wartość utraconych aktywów wynosiła prawie 100 000 USD. 15% respondentów przyznało się, że straciły tokeny warte nawet do 1 000 000 USD.

Oszuści przeważnie wyłudzają środki za pośrednictwem fałszywych stron internetowych lub fałszywych platform inwestycyjnych. Większość ofiar to osoby w wieku 18-24 lat. Zaledwie 8% osób starszych niż 55 lat straciło środki z takich powodów.

Warto zauważyć, że starsi ludzie nie przyjęli klasy aktywów w taki sposób, jak zrobili to młodzi. 36% uczestników w wieku 25-44 lat przyznało się do posiadania niektórych kryptowalut, podczas gdy tylko 10% osób w wieku 55+ było HODLerami.

Marc Rivero – starszy badacz bezpieczeństwa w globalnym zespole badań i analiz firmy Kaspersky – stwierdził, że brak kompleksowych regulacji spowodował w ostatnim czasie wzrost liczby oszustw. Doradził ludziom, aby byli ostrożni podczas inwestowania w tę klasę aktywów i używali trudnych haseł w celu zabezpieczenia swoich funduszy:

Użytkownicy powinni być bardzo ostrożni, gdzie inwestują swoje pieniądze, uważając na oszustwa phishingowe i fałszywe strony internetowe. Powinni stosować wszelkie dodatkowe środki bezpieczeństwa, które są dla nich dostępne, takie jak uwierzytelnianie wieloczynnikowe, i powinni używać silnych, unikalnych haseł na wszystkich kontach.

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem odkryła, że 19% inwestorów kryptowalutowych przechowuje swoje klucze prywatne na komputerze/telefonie w postaci zwykłego tekstu, podczas gdy 14% nie podjęło żadnych wysiłków, aby chronić swoje frazy seed.

Co czwarty respondent jest inwestorem

W badaniu oszacowano ponadto, że 24% wszystkich pytanych osób zakupiło już pewną ilość cyfrowych aktywów. Przeciętni respondenci wydają się raczej cierpliwi, a większość z nich twierdzi, że ostatni raz sprawdzała swoje inwestycje sześć tygodni temu.

Inne niedawne badanie przeprowadzone przez Coinbase oszacowało, że udział Amerykanów, którzy dołączyli do ekosystemu kryptowalut, wynosi 20%. Giełda twierdziła, że adopcja jest wyższa wśród młodszych pokoleń, takich jak Gen Z i Millenialsi.

80% uczestników ankiety uważa, że obecny globalny system finansowy jest niesprawiedliwy, a 67%, że należy wprowadzić w nim niezbędne zmiany (cokolwiek to znaczy).

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.