Chiny utworzą fundusz o wartości 1,42 miliarda USD na rozwój metaverse'u | Wiadomości | CrypS.

Chiny utworzą fundusz o wartości 1,42 miliarda USD na rozwój metaverse’u

Jacek Walewski
metaverse

Chiny nie załapały się na epokę kolonializmu. Same stały się łupem dla Zachodu. Możliwe, że teraz chcą uleczyć ten kompleks poprzez podbój Metaverse. Samorząd miejski Zhengzhou – stolicy chińskiej prowincji Henan – opublikował założenia planu wsparcia dla firm z rynku metawszechświata działających w jego jurysdykcji. Częścią projektu jest utworzenie funduszu o wartości 10 miliardów juanów (1,42 miliarda USD) przeznaczonego dla branży.


Podbój Metaverse

Zhengzhou chce zaprosić do siebie firmy, które zajmują się technologiami metaverse. Zachęta jest ogromna, bowiem meldunek w mieście oznacza też szansę uzyskania dotacji w wysokości do 200 milionów juanów (28,34 miliona USD).  Wszystkie firmy opracowujące przypadki użycia metaverse będą również kwalifikować się do otrzymania do 5 milionów juanów (710 000 USD) za każdy projekt uznany przez władze miejskie za wykonalny.

Pomysł władz miasta skupia się na dwóch głównych obszarach: badaniach nad technologiami związanymi z metaverse, takimi jak rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona, oraz użycie technologii metaverse w edukacji, rozrywce i handlu.

Skąd miasto weźmie tak pokaźne środki, by zainwestować w metaverse? Chce utworzyć fundusz o wartości 10 miliardów juanów. Będą też współpracować z agencjami rządowymi i firmami inwestycyjnymi, aby wydać kolejne 50 miliardów juanów (7,08 miliarda USD) na wsparcie projektów rozwojowych związanych z technologiami metaverse.

Nie wiemy jednak jeszcze, kiedy fundusz wystartuje.

Fundamenty projektu

Pomysł funduszu i wizja uczynienia z tego regionu Chin centrum technologii metaverse są zasadne. Szacuje się bowiem, że do końca 2025 r. branże związane z metaverse osiągną łączny roczny przychód w wysokości ponad 200 miliardów juanów (28,34 miliarda USD). Nie trzeba dodawać, że część tych pieniędzy trafi w podatkach do miast i państw. Ściąganie do siebie startupów będzie więc opłacalne.

Polityka Zhengzhou nie jest jednak do końca jasna w kwestii szerszej wizji Web3, np. użycia blockchainów i kryptowalut. W kontekście polityki rządu w Pekinie można uznać, że kryptowalutowe projekty i zdecentralizowane sieci nie będą w regionie nazbyt mile widziane. Chyba że miasto dołączy do Hongkongu, który to liberalizuje swoją politykę względem cyfrowych aktywów. 

metaverse



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.