BNB Chain był najbardziej aktywnym blockchainem w listopadzie | Wiadomości | CrypS.

BNB Chain był najbardziej aktywnym blockchainem w listopadzie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bnb chain

Listopad był kolejnym chaotycznym miesiącem w krypto świecie. Upadek FTX spowodował duże problemy na rynku, co było widoczne w aktywności on-chain. BNB Chain nie został nimi tak mocno dotknięty i częściowo jest to powód, dla którego ten protokół był najbardziej aktywną siecią w listopadzie.


BNB Chain trzyma się mocno

Tak pisze DappRadar w comiesięcznej sondzie. Pomimo paniki, BNB Chain trzymał się dobrze, nie odnotowując spadku dziennych aktywnych portfeli (dUAW), ale wręcz 1-procentowy wzrost. Wolumen obrotu wzrósł o 6%. TVL inteligentnych kontraktów na własnym blockchainie Binance skurczyła się o skromne 3% do 7,95 miliarda dolarów.

Solana oberwała mocniej, co można tłumaczyć tym, że zbudowany na niej protokół DeFi Serum był ściśle związany z FTX. W efekcie na przykład bitcoin (BTC) można było kupić w tej sieci już za 2 tys. dolarów. Łączna wartość zablokowana (TVL) na blockchainie Solana spadła o 71% do zaledwie 366 mln USD.

DeFi ma kłopoty

Problemy w FTX były również widoczne w całym sektorze DeFi. Smart kontrakty na wszystkich platformach łącznie skurczyły się do około 65 miliardów dolarów wartości. Oznacza to spadek o 22% w stosunku do października. Wolumen obrotu na rynku tokenów niewymiennych (NFT) skurczył się o ponad 17%, a liczba sprzedaży spadła o 22%.

Gra na blockchainie, w której odnotowano największy obrót, to Gods Unchained – karciana pozycja przypominająca Heartstone. W tej grze w ubiegłym miesiącu zawarto prawie 327 000 transakcji o łącznym wolumenie 18,3 mln dolarów. Niemniej jednak zakupy i wolumen obrotu spadły odpowiednio o 61% i i 47%.

Drugą najczęściej graną grą było Axie Infinity. Co więcej, gaming odpowiada za 42% aktywności w branży decentralizowanych aplikacji (dApp’ów).

bnb chain



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.