Binance Smart Chain przetworzył 10 razy więcej transakcji niż Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Binance Smart Chain przetworzył 10 razy więcej transakcji niż Ethereum

Zerelik Maciej
Transakcje Binance Smart Chain - Ethereum?

Według raportu firmy analitycznej Nansen, Binance Smart Chain w swoim szczytowym momencie przetwarzał dziesięć razy więcej transakcji niż Ethereum. Co ciekawe w tym wszystkim, BSC przyciągnął nie tylko rynek detaliczny.

Pod koniec 2020 roku wraz z gwałtownym rozwojem DeFi, wygórowane opłaty za gaz w Ethereum uniemożliwiły inwestycje drobnym inwestorom. Sytuacja zmusiła ich więc do szukania alternatyw w innych łańcuchach.

Ich wybór padł w większości na Binance Smart Chain – jednego z głównych konkurentów Eth/poradnik/czym-jest-i-jak-dziala-pancakeswap/ereum. Oferuje on bowiem szybsze czasy przetwarzania transakcji i tańsze opłaty. Według raportu Nansena, Binance Smart Chain w maju i sierpniu tego roku przetwarzał około dziesięć razy więcej transakcji niż sieć Ethereum.

Niestety, Binance Smart Chain jest zoptymalizowany pod kątem szybkości, skalowalności i interoperacyjności, ale nie decentralizacji.

Pancakeswap na topie

Wg raportu, największej zdecentralizowanej giełdzie zbudowanej na BSC – PancakeSwap, również udało się w kwietniu prześcignąć Ethereum w dziennych transakcjach. Co ciekawe, transakcje te nie były przeprowadzane jedynie przez inwestorów detalicznych.

Dane pokazują, że około 7,4% funduszy kryptowalutowych, 45,6% traderów arbitrażowych i 39,1% dużych i dochodowych dostawców płynności działa zarówno na Binance Smart Chain, jak i Ethereum. Co więcej, 90% całkowitego wolumenu obrotu na PancakeSwap stanowiły transakcje w stablecoinach warte powyżej 1 miliona dolarów. Potwierdza to, że z sieci aktywnie korzystają też wieloryby.

Transakcje Binance Smart Chain - Ethereum?
reklama
reklama