Białoruska policja chce mieć uprawnienia do przejmowania kryptowalut z przestępstw | Wiadomości | CrypS.

Białoruska policja chce mieć uprawnienia do przejmowania kryptowalut z przestępstw

Michał Misiura
białoruska policja chce mieć uprawnienia do konfiskowania bitcoinów

Szef Komitetu Śledczego Republiki Białorusi publicznie opowiedział się za zwiększeniem uprawnień służb. Władze wykonawcze uważają, że brakuje im mechanizmu pozwalającego na konfiskatę kryptowalut. 

Komitet Śledczy Republiki Białorusi to sztab stojący nad wszystkimi państwowymi organami ścigania. Jego przewodniczący Iwan Noskiewicz wystąpił we środę w publicznej telewizji CTV. Na wizji mówił o potrzebie zwiększenia uprawnień służb, które narzekają na niewystarczające narzędzia do konfiskaty kryptowalut. Białoruś nie ma w tej chwili żadnych przepisów, które regulowałyby przejmowanie bitcoinów pochodzących z przestępstw.

Zetknęliśmy się już z takimi przypadkami, ale nie istniała prawna regulacja mechanizmu przechwytywania kryptowalut. Mam nadzieję, że ustawodawcy wysłuchają opinii komisji śledczej, a takie poprawki zostaną wprowadzone do ustawodawstwa dotyczącego postępowania karnego. – mówił Noskiewicz, cytowany przez portal Cointelegraph.

Pomimo formalnego zalegalizowania kryptowalut w 2017 roku, Białoruś nie jest aktywna w doskonaleniu ich regulacji. Kraj skoncentrował się bardziej na rynku Forex, pozostawiając cyfrowe aktywa bez większego nadzoru. Szef Komitetu Śledczego Bialorusi, wyraził przekonanie, że ​​władza powinna być w stanie skonfiskować kryptowaluty od podmiotów, które wykorzystały ją w przestępczych celach. Jak dotąd sprawa nie doczekała się komentarza ze strony białoruskiego rządu. Nic nie wskazuje jednak na to, żeby miały nie wysłuchać policji.

białoruska policja chce mieć uprawnienia do konfiskowania bitcoinówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.